«Поезія душі» Софії Лесів та «Дорога з дитинства» Лідії Боженко

Травень щедрий на вихідні. І якщо ви не знаєте, як з користю провести час, то працівники музеїв підготували альтернативу пікнікам – різноманітні експозиції, виставки, які не просто дивують, а спонукають і собі спробувати відкрити талант, що, можливо, досі «дрімав».

Залишилось зовсім мало часу, щоб встигнути відвідати виставку вишитих картин Софії Лесів з м. Моршин «Поезія душі», що експонується в меморіальному комплексі «Борцям за волю України». Вишукані й витончені роботи 83-річної неординарної мисткині, чи не єдиної в Західній Україні, яка вишиває гладдю сюжетні картини, вразять своєю унікальністю.

Цікаво, що художньою вишивкою пані Софія захопилася у 60-річному віці й, власне, зацікавилася технікою гладь. З цього часу вишила 135 картин, на яких природа рідного краю, квіти, церкви. Майстриня залюбки дарує свої роботи. Багато її вишитих шедеврів знаходяться у приватних колекціях за кордоном. Роботи Софії Лесів двічі експонувалися в музеї Стрия, а також Моршина, Івано-Франківська та Львівському університеті.

У малій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України» експонується творча виставка 53-річної вчительки початкових класів ЗОШ №5 Лідії Боженко «Дорога з дитинства». На широкий загал представлена великодня атрибутика, жіночі прикраси, вишивка, оригінальні роботи виконані у різних техніках. Окрім викладання пані Лідія залюбки веде гуртки «Народні промисли», «Ляльки-мотанки», «Декупаж», «Квілінг» для наймолодших школярів. «Творчість – це не частина, це моє життя.

Мені подобається створювати маленькі шедеври разом з моїми учнями. Кожна жінка має бути оригінальною, індивідуальною, що підкреслить її душу, вроду, уподобання. Для творчості «масовість і мода» – речі несумісні», – так вважає пані Лідія. Творчість завжди була невід’ємною частиною її життя. Вона розвиває свої таланти і продовжує вчитися в усьому бачити прекрасне.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: