Подарунок до Дня героїв

День Героїв в Україні є щорічним святом, яке відзначають у четверту неділю травня. Свято встановлене на честь борців за волю України і охоплює всі історичні епохи. Передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Донедавна ми жили під мирним небом і не думали, що нас спіткає доля наших предків – продовжувати боротись за нашу незалежність і вшановувати героїв сьогодення. За час війни на Сході слово «герой» набуло більш широкого значення. Героями називаємо як колишніх борців за незалежність нашої країни, так і сучасних солдатів, їх матерів, а ще – волонтерів, які всіляко допомагають сучасним героям, матеріально та в реабілітації після тяжких випробувань на полі бою.

Саме тому цьогоріч свято, яке встановлене на честь українських вояків–борців за волю України, відзначали й усі герої сьогодення – учасники АТО, волонтери та громадські організації, які докладають чимало зусиль задля підтримки бійців.

Як вшанувати цьогоріч наших захисників і зробити для них щось корисне радились у Стрийській міській організації «БПП Солідарність». Керівник організації, генеральний директор фірми «Видавничий дім «Укрпол» Сергій Ковальчук запропонував допомогти нашим пораненим бійцям, котрі потребують підтримки та проходять реабілітацію після важких випробувань на полі бою.

«Ми часто чуємо про кількість поранених, але не завжди задумуємось, що за кожною цифрою понівечене тіло, біль, боротьба» – зауважив Сергій Ковальчук. Ініціативу проявив депутат Стрийської міської ради, голова обласної спілки воїнів-афганців Ігор Равлінко, який постійно підтримує фінансово та контактує з волонтерами військово-медичного клінічного центру Західного регіону (військовий госпіталь), де на реабілітації після отриманих в зоні АТО травм перебувають військові з усіх регіонів України. Тому на чергових зборах фракції вирішили допомогти госпіталю.

Поцікавившись які є потреби, виявилось що є нестача бойлерів для нагрівання води у два відділення, тому миттєво вирішили зробити свій внесок, а саме – закупили і напередодні Дня Героя вручили два бойлери та гостинці госпіталю, тим самим зробили дуже корисний, а головне – потрібний подарунок пораненим бійцям, які зараз знаходяться на лікуванні у військовому госпіталі м. Львова. Наші сучасники-герої тепер матимуть можливість користуватися гарячою водою, що було вкрай необхідно для медичного закладу.

 Депутати Стрийської міської ради фракції БПП «Солідарність» та активісти організації, які здійснювали благодійну акцію, Сергій Ковальчук, Ігор Равлінко, Володимир Кам’янка, Іван Зрайло, Ігор Маланчук, Віталій Михайльо, Ольга Сенета діляться незабутніми враженнями, спогадами від перебування у госпіталі. Найчастіше згадують злагоджену і безкорисливу роботу волонтерів, які на добровільних засадах допомагають солдатам, які опинились у госпіталі.

Волонтери розповіли, що підтримка наших бійців дуже важлива, як матеріальна, так і моральна, адже вони пройшли лихоліття війни. Більшість з них готові, набравшись сил, знову повернутись на Схід і ризикувати своїм життям задля припинення вогню і кращого майбутнього. Кажуть: «Там лишились наші побратими і ми разом мусимо продовжувати боронити наш край».

Тішить те, що доброчинці не оминають госпіталь і всіляко допомагають коштами, речами, засобами гігієни, харчами… «Бійці скромно обмежуються тим, що є, але їм дуже бракує домашніх харчів», – ділиться волонтерка Наталія Бандило. Розповідає, що інколи бійці мають можливість поласувати домашніми харчами, які приносять місцеві підприємці та небайдужі громадяни, пиріжками, які печуть пенсіонери м. Львова. Також приємно було спостерігати, як під час нашого візиту, пенсіонер пан Василь приніс кип’ятильники, куплені на зібрані кошти пенсіонерів будинку. «Це від щирого серця нашим героям!» – скромно вручивши волонтерам, сказав дідусь.

Справді, волонтери не покладаючи рук шукають можливість перебувати у безперервному зв’язку як із пораненими бійцями, так і з тими, які зараз на Сході. Це ті люди, яких сміливо можна віднести до лави сучасних героїв – вони не шкодують свого часу, здоров’я, коштів, а всіляко допомагають людям задля збереження миру і спокою в нашій державі.

Честь і хвала нашим героям! Будьмо єдині!

Оксана БАНДЕРА-ПІЖИК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: