Новорічні подарунки для Львівщини від Юлії Тимошенко

{mosimage}Напередодні Новорічних свят Львів відвідала прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Головною метою її візиту стало завершення окремих вагомих для міста та краю соціальної та комунальної програм, розпочатих цього року та спрямованих на покращення умов життя громадян.


Незважаючи на складні метео-умови у Києві 29 грудня, літак з Юлією Тимошенко на борту разом із групою супроводжуючих все-таки вилетів із аеропорту Бориспіль у напрямку до Львова, хоч і з затримкою у часі, що внесло певні правки у графік її перебування у галицькій столиці.

{mosimage}Біля приміщення Львівської облдержадміністрації прем’єр-міністра зустрічали багаточисельні прихильники. Тут відбулося урочисте вручення ключів від автобусів, які, згідно програми «Рівний доступ до якісної освіти в Україні», отримали сільські навчальні заклади області.


Цього дня освітяни стали власниками 24-х «Шкільних автобусів»  виробництва «Укравто» та 2-х, пристосованих у відповідності до потреб дітей з обмеженими фізичними можливостями, фірми «Богдан». Всі транспортні засоби, наголосила Юлія Володимирівна, з метою підтримки вітчизняного виробника були придбані виключно у вітчизняних підприємств.


{mosimage}Автобуси на 21 та на 27 місць мають рівні підлоги і безпечні салони, їх обладнано системами кондиціонування, зручними сидіннями. У машинах передбачені місця для рюкзаків. Середня вартість одного автобуса становить 280 тисяч гривень, спеціалізованого автобуса – 380.


Загалом, область отримала автобусів на загальну суму 7,5 мільйонів гривень. Шкільні автобуси відтепер курсуватимуть в 11 районах Львівщини, а найбільше – 11 машин – у Сокальському районі.


{mosimage}Один із них дістався Семигинівській середній школі Стрийського району. Навчальний заклад є опорним у районі по програмі «Школа сприяння здоров’ю», який на базі семи навколишніх сільських шкіл працює уже 4-ий рік по цій програмі.


Ключі від автобуса із рук Юлії Тимошенко отримала заступник директора Семигинівської середньої школи Гальо Галина Омелянівна. Автобус допоможе вирішити одну із ключових проблем – доїзд учнів, що проживають за межами Семегинова.


{mosimage}Ключі від 3-х автобусів Юлія Тимошенко вручила «Укрзалізниці» і повідомила, що, згідно урядової програми, вони отримають ще тридцять. Ці автобуси використовуватимуться Львівськими залізничниками для перевезення робочих бригад.


А до середини січня, за словами прем’єр-міністра, Львівщина отримає велику кількість спеціальної медтехніки та машин «швидкої» для забезпечення сільської медицини. Тисячу  таких машин буде розподілено між всіма областями України.


{mosimage}Все ж найбільш знакова для львів’ян подія, яка, без сумніву, ввійде в історію міста, відбулася згодом, коли Юлія Тимошенко, перебуваючи на підприємстві «Енергоресурсінвест» у телефонному режимі особисто віддала команду головному енергетику «Львівводоканалу» запустити в дію обладнання, яке забезпечуватиме місто безперебійним водопостачанням, а міський голова Андрій Садовий підписав розпорядження про поетапний перехід міста Львова на цілодобове водопостачання.


“Уряд виконав свою обіцянку щодо забезпечення львів’ян цілодобовим водопостачанням. Сьогодні, напередодні свята, я залишила всі свої справи і приїхала до вас, щоб запустити цей проект”, – заявила Юлія Тимошенко під час урочистостей, які відбулися з цієї нагоди  на підприємстві.


{mosimage}До цього дня лише 150 тисяч львів’ян із 750 тисяч мали цілодобовий доступ до холодної і гарячої води.


Історія будівництва Львівських водогонів бере початок ще із 1901 року. Неодноразово з’являлися різні проекти, які мали на меті цілодобове водопостачання.


За роки незалежності України кожен мер йшов на вибори з програмою, в якій одним із основних пунктів значився саме цей. Та хоч кожен із них і вносив свій вклад у вимріяну справу, все ж проект залишався проектом.


{mosimage}«Але сьогодні ми дійсно поставили крапку, – сказала під час брифінгу Юлія Володимирівна. – Водопостачання запустили в кризу, тоді, коли є і дефіцит фінансів, і дефіцит можливостей. Ми сьогодні зробили всією командою прорив».


Щоб запустити цей масштабний проект необхідні були значні кошти, які вчасно і в повному обсязі отримала Львівщина із Державного бюджету:191 мільйонів гривень для міста і 24 мільйони гривень для 14 сіл, щоб забезпечити їх балансом води, яку вони постачали.


{mosimage}Втілюючи проект, було прокладено більше 50 км нових харчових, поліетиленових труб, які виготовлені за новою технологією і зберігають якість води та тепло краще на 30%, ніж попередні,  запущено нові об’єкти та нові потужності по перекачці води, встановлено нове обладнання, яке значно заощаджує електроенергію.


Як зауважив голова Львівської облдержадміністрації Микола Кміть, у грошовому еквіваленті ця система енергозбереження дасть економію у 24 мільйони гривень щорічно, тобто за 6 років повністю окупляться фінансові вкладення Кабміну у даний проект.


{mosimage}Крім того, Микола Іванович наголосив, що відтепер Львів буде забезпечено найбільш якісною водою в Україні, завдяки високим природнім показникам джерел її постачання (Стрийський та Золочівський напрямки) та новітнім технологіям, які забезпечують збереження якості води під час її перекачування.


«Дар Божий, що на нашу судьбу випало в цей час керувати областю», – із вдячністю зазначив Микола Кміть, аналізуючи вагомі досягнення Львівщини при сприянні уряду за останні місяці.


{mosimage}Слова подяки уряду та, зокрема, прем’єр-міністру за дієву фінансову та організаційну допомогу висловив і міський голова Андрій Садовий: «В першу чергу, дякуючи партнерству і розумінню уряду, дякуючи Вашій принциповій позиції, ми бачимо, що самі складні, інколи навіть неможливі і нереальні проекти, можна реалізовувати, якщо одна сторона і друга сторона тримає тверде слово, і виконує ті обіцянки, які кожен на себе бере».


Юлія Тимошенко запевнила, що з 2010 року, відразу після виборних баталій, заплановано стартувати з програмою цілодобового водопостачання, яка б включала такі самі енергозберігаючі технології, технології доведення води до споживача, де використовуються труби, що не псують якість води, по всій Україні.


{mosimage}Прем’єр-міністр переконана, що для втілення даної програми достатньо 2-3 роки продуктивної роботи. У той же час вона зауважила, що, на жаль, не всюди вдається налагодити таку відмінну співпрацю з місцевою владою, як у Львівській області: «Я вам наведу приклад Луганської області, де управляє областю повністю Партія регіонів.


Вони залучили приватну структуру до системи водопостачання, втричі підвищили тарифи, і після цього нічого не відбувається, жоден населений пункт у Луганській області не отримав води – і просто ці гроші сьогодні виводяться за межі України».


{mosimage}«Важливо, коли є співпраця, коли є порозуміння, коли є відчуття ліктя і знаєш, що це одна команда – місцева влада і центральна влада, тоді дійсно можеш досягати результату, сказала Юлія Тимошенко, дякуючи голові облдержадміністрації, голові обласної ради, міському голові, всім підрядникам, будівельникам, які виконали поставлені перед ними завдання в рекордні терміни. – Ніхто не вірив, коли ми цей проект починали. Всі вважали, що це – утопія».
Крім щирих слів подяки, Юлія Володимирівна вручила ряд урядових відзнак та грамот Кабінету Міністрів України.


{mosimage}У 2009 році Львівська область отримала за всі часи незалежності України рекордний обсяг фінансування. Якщо у минулому році Львів отримав із Держбюджету 40 мільйонів гривень, то у цьому році 330 мільйонів, тобто у 7,5 разів більше.


«Справедливо, що влада, яка якраз і прийшла завдяки патріотизму, завдяки тим людям, які мріяли про незалежність і її здобували, що вони сьогодні мають таку підтримку уряду. Це абсолютно правильно й логічно», – резюмувала Юлія Тимошенко.


{mosimage}Свій останній візит у минулому році до Львова прем’єр-міністр завершила у старовинному храмі Святого Андрія, де її тепло зустріли духовенство та парафіяни. Благословляючи високоповажну гостю, отець Михайло Лучків подарував Юлії Тимошенко невеличкий іконостас у формі яйця із зображенням Христа Спасителя.


{mosimage}«Сьогодні цей святий храм приймає велику постать, на яку людство на Україні покладає багато надій на краще життя, – сказав він у своїй промові. – Ми також велику надію покладаємо на Вас, на те, що Ваше серце заспокоїть інші людські серця. Тому ми раді, що Ви є з нами, як завше, Вас підтримуємо, надіємося на Вас і очікуємо від Вас покращення долі для нашого народу, для кожного потребуючого людського серця».


{mosimage}


Лілія ЦАЛИН
Фото Олександра ПРОКОПЕНКА, Юрія ХАНА та Лілії ЦАЛИН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правда про дитячу брехню

Дорослі часто зустрічаються з таким явищем, як дитяча брехня. Що ж робити, як її виявити і чи існують засоби профілактики для такого негативного феномену.