Новини краю

Друге місце в SMART- рейтингу

За підсумками SMART-рейтингу територій Львівської області станом на 1 листопада поточного року, який проводив департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації, Стрийський район посів друге місце.

Враховулися такі показники: де найкраще жити; дошкільна та позашкільна освіта; бюджет: обсяг надходжень до місцевих бюджетів на одиницю населення; інвестиції: прямі іноземні інвестиції у розрахунку на 1 особу дол. США; житлово-комунальне господарство; ринок праці: заробітна плата; потенціал для розвитку; промисловість: обсяг реалізації промислової продукції  на одиницю населення.

Сколе потрапило у п’ятірку найчесніших міст України

Сколе увійшло до п’ятірки найпрозоріших українських міст. У конкурсі «Е-Dата рейтинг» посіло друге місце серед 461 міст щодо відкритості даних про використання бюджетних коштів на місцевому рівні. Як повідомляє  «Економічна правда», перші  місця у відповідному порядку зайняли: м. Заліщики (Тернопільська обл.), м. Сколе (Львівська обл.), м. Нетішин (Хмельницька обл.), м. Лубни (Полтавська обл.), м. Новий Розділ (Львівська обл.).

За задумом організаторів, проведення такого конкурсу  сприяє підвищенню прозорості діяльності державних структур і зростанню довіри мешканців до органів місцевої влади. У конкурсі можуть брати участь великі міста, міста обласного і районного значення, районні центри, обласні центри в особі їх мерів.

До уваги приймаються тільки достовірні, актуальні і своєчасно внесені дані. «Е-Dата рейтинг» проводиться для поліпшення якості виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» при підтримці Міністерства фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси» в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та ГО «Повинна бути». Результати підбиваються щоквартально, а сам конкурс триватиме до кінця 2017 року.

Навчальний тренінг для школярів

«Життя людини – найвища цінність! Це аксіома! Усі ми розуміємо, що можемо у певних випадках, врятувати комусь життя, знаючи елементарні правила надання медичної допомоги. Дякуємо, керівнику Громадського комітету транспортної безпеки у Львівській області Світлані Снігур, яка  навчала старшокласників однієї зі стрийських шкіл основних правил надання першої медичної допомоги. Урок пролетів дуже швидко, проте діти отримали надзвичайно важливу інформацію, спробували на спеціальному фантомі-тренажері, здійснити непрямий масаж серця. Старшокласники бачили, чи роблять все правильно, бо ж пластмасовий чоловік одразу сигналізував про це. А ще накладали джгути, вчилися надавати допомогу при дорожньо-транспортних пригодах, утоплені, удавленні. Також, у тренінгу брала участь старший лейтенант поліції, старший інспектор ювенальної превенції Стрийського відділу поліції Юлія Огородник», – розповіла майор поліції, старший інспектор Стрийського відділу поліції Ольга Марцинюк.

Забезпечення  людей з обмеженими можливостями

До Міжнародного Дня інваліда, який відзначають 3 грудня, Стрийський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) забезпечив 98 одиноких людей з обмеженими можливостями району продуктовими наборами, на які з районного бюджету було виділено кошти в сумі 14,7 тис. грн. Крім цього, для 400 одиноких громадян району проводиться підписка районного часопису «Рідне поле» на І півріччя 2018 року, на що в районному бюджеті закладено 45 тис. грн.

Знову «замінували» вокзал

У Стрию правоохоронці перевіряли повідомлення про замінування вокзалу. Анонімний дзвінок про замінування залізничного вокзалу надійшов у Стрийський відділ поліції 22 листопада о 21 год. 10 хв, повідомили у Відділі комунікації поліції Львівської області.

На місці події працювала слідчо-оперативна група, вибухотехніки та працівники інших служб. Правоохоронці обстежили будівлю вокзалу та прилеглу територію – небезпечних або підозрілих предметів не виявлено. Було евакуйовано близько ста осіб, з них п’ятнадцять – працівники вокзалу.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання від двох до шести років позбавлення волі.

Проводиться досудове розслідування, поліцейські встановлюють особу аноніма, який надав неправдиве повідомлення. Нагадаємо, що аналогічне повідомлення про замінування вокзалу в Стрию, вже було 19 жовтня поточного року.

Народний прогноз погоди

30 листопада відзна­чається день пам’яті святи­теля Григорія чудотворця, єпископа Неокесарійського. У народі цього святого нази­вали Зимовказівником, ос­кіль­ки погода цього дня вказувала на те, якою буде прийдешня зима. Якщо на Григорія стояла хороша погода, то й зима обіцяла бути хорошою, якщо погода була поганою, то й зима поганою буде.

З цього дня встанов­люються стійкі морози і землю застилає сніговий покрив. За останні 130 років 30 листопада за­фік­сували: максимальну тем­пературу +13.4° у 1969 р. та мінімальну -16.4° у 1948 році.

Рубрику підготувала  Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: