Новини краю

У Стрию «замінували» залізничний вокзал

19 жовтня, о 19 год. 54 хв. у місті Стрий  надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі залізничного вокзалу (вул. Вокзальна, 7). Вимог, виконання яких могло б відвернути вибух, не висувалось, повідомили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА. На місці події працювали основні підрозділи сил ЦЗ міста Стрия згідно з “Планом дій…” та працівники вибухотехнічного управління ГУ НП у Львівській області.

Місце події було огороджено, виставлено охорону та припинено доступ сторонніх осіб. Фахівцями вибухотехнічного управління ГУ НП у Львівській області проведено обстеження будівлі залізничного вокзалу станції «Стрий» та прилеглої території. На час обстеження з будівлі вокзалу було виведено близько 60 чол. персоналу та осіб, які очікували прибуття і відправки поїздів.

О 21 год. 45 хв. пошукові роботи завершено – вибухового пристрою не виявлено. Затримки руху залізничного транспорту не було. Проводяться заходи з встановлення особи, яка надала неправдиве повідомлення про замінування.

Реалізація мікропроектів на Стрийщині

На Стрийщині завершуються роботи по реалізації мікропроектів, які стали переможцями обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 рік. Один із таких проектів завершено у с. Стриганці, а саме – капітальний ремонт покрівлі Народного дому з утепленням горища для зменшення енерговитрат приміщення та забезпечення належного водовідводу дощових вод. Загальний бюджет мікропроекту складає понад 280 тис. грн. На виконання робіт з обласного бюджету виділено 140 тис. грн, з районного – більше 92 тис. грн, нефінансовий внесок – 23 736 грн та спонсорські кошти.

На сьогоднішній день у сільському Народному домі повністю проведено заміну дахової покрівлі. Стриганцівська сільська рада намагається підтримувати будівлю у належному стані, оскільки Народний дім – це центр соціальної і культурної діяльності села, що відіграє важливу роль у житті його мешканців. У цьому будинку знаходиться сільська бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, та власне Народний дім.

Відтак, тільки за останні роки проведено ремонт внутрішніх приміщень, замінено вікна та двері на металопластикові, замінено електричну мережу. На перспективу є задуми провести ремонт фасаду. Ще одним гарним прикладом на Стрийщині є реалізація проекту «Капітальний ремонт шатрової покрівлі Народного дому с. Підгірці», який став переможцем обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 рік.

Загальна сума проекту – 393,354 грн. Станом на сьогодні вже проведено 60 відсотків робіт. Завдяки мікропроекту місцевого розвитку по енергозбереженню в с. Семегинів проведено капітальний ремонт Народного дому по заміні вікон та дверей. Загальна сума проекту становила 192,010 тис. грн.

Поміняно 17 вікон та 11 дверей, пороблені відкоси. На даний час у Народному домі продовжуються ремонтні роботи, зокрема проводиться поточний ремонт фойє, кабінету директора та гримерної. Також планується встановити електроконвектори, – пише офіційний сайт Стрийської РДА.

Владика Богдан освятив бойовий прапор

Владика Богдан Манишин освятив бойовий прапор зенітно-ракетного полку А-2847, що у Стрию, який з рук Президента України отримав командир частини полковник О. Цуканов під час урочистих святкувань Дня Незалежності 24 серпня 2017 року у Києві. Владика Богдан привітав військових із святом Захисника Вітчизни, дякуючи їм за їхню службу та побажавши відваги і Божої опіки в обороні рідної землі, – інформує сайт Стрийської єпархії.

Інвентаризували дерева

У рамках виконання обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки  у Стрийському районі в селі Підгірці реалізувався природоохоронний захід «Розроблення проекту ландшафтного облаштування території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Підгірцівський парк». Проведено інвентаризацію дерев,  розроблено проект зони відпочинку та заходи по збереженню парку.   На дані роботи з Львівського обласного природоохоронного фонду виділено кошти в сумі  90 тис. грн.

Міжнародний день кредитних спілок

З нагоди Міжнародного дня кредитних спілок, відзначили кращих представників сфери кредитної кооперації. Захід відбувся у Народному домі міста Стрия в межах II Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок. Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський привітав та нагородив відзнаками кращих представників кредитних спілок.

«Мені дуже приємно, що ту справу, яку започаткував ще Митрополит Андрей Шептицький, який власне був ініціатором створення таких груп взаємодопомоги, чи в майбутньому кредитних спілок, та бачив у цьому такий рушій, який насправді міг зберегти і збудувати Україну, продовжуєте ви. І ви вистояли, тому що ви – єдині та об’єднані.

Вас об’єднує одна думка, ви прекрасно розумієте, що ви маєте робити, кожен розуміє свою зону і сферу відповідальності і вас об’єднує ідея сприяти тому, з ким ви поруч працюєте. Ваша праця – є хорошим прикладом, щоб мотивувати інших долучатися до вашого товариства», – зазначив Ростислав Замлинський.

Народний прогноз погоди

26 жовтня відзначається день пам’яті святого Карпа. У минулі часи цей день називали лазневий побут. На полиці протопленої лазні настоювали у молоці цілющі трави. Цього дня уважно слухали півня. Якщо півень починав співати раніше дев’ятої години вечора, назавтра очікували дощ. За останні 100 років зафіксували: максимальну температуру +20.2° у 1949 р. та мінімальну -7.7°  у 1988 році.

Рубрику підготувала Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: