Новини краю

Навчання з ліквідації  розливу нафти на воді

Поблизу смт Журавно Жидачівського району на річці Дністер, відбулись спеціалізовані навчання аварійно-відновлювальних формувань Філії «Магістральні нафтопроводи «Дружба» ПАТ «Укртранснафта» по локалізації та ліквідації аварійних розливів нафти на водній поверхні. Упродовж дня учасники відпрацьовували практичний етап навчань.

Зокрема, учасники навчань продемонстрували вміння оперативно розгортати місткові бони, гнучкі бонові загородження та спеціалізоване нафтозбірне обладнання. Аварійні підрозділи також ліквідували умовне фонтанування нафти із пошкодженого нафтопроводу.

«Сьогоднішні навчання продемонстрували нашу здатність ліквідувати будь-яку аварійну ситуацію на нафтопроводі, адже безпечна та надійна робота «Укртранснафти» – наш пріоритет», – розповів директор Філії МН «Дружба» Ігор Піта. До участі у навчаннях були залучені представники територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Львівській області, державної екологічної інспекції у Львівській області, профільних департаментів Львівської обласної державної адміністрації та місцевих адміністрацій.

У якості спостерігачів у навчаннях взяли участь представники суміжних підприємств із транспортування нафти із Республіки Білорусь та Словацької республіки. «Ми приємно вражені високим рівнем спеціалізованого обладнання та навичками українських колег. Не було зроблено жодної помилки, попри те, що було багато хвилювання та очей, які стежили за роботою аварійників», – наголосив начальник НПС-1 «Будківці» АТ «Транспетрол» із Словаччини Штефан Міштаніч.

Засідали міські обранці

Минулого тижня відбулася ХІІ сесія Стрийської міської ради VІІ демократичного скликання. Відкрив і вів її міський голова Роман Шрамов’ят. Як пише офіційний сайт міської ради, про виконання бюджету за перше півріччя поточного року та про внесення змін до показників бюджету м. Стрия на 2017 рік доповіла начальник фінансового управління Л. Коваль.

Зокрема, доповідач наголосила, що за перше півріччя цього року надходження доходів склали 298237,5 тисячі гривень. На фінансування видатків за даний період спрямовано 273028,2 тисячі гривень, зокрема, на охорону здоров’я, освіту, культуру, соціальний захист, фізичну культуру, житлово-комунальне господарство.

Начальник відділу економіки Г. Баран говорила про зміни до Програми економічного та соціального розвитку м. Стрия на 2017 рік. Заступник міського голови І. Стецик доповів про прийняття в комунальну власність міста гуртожиток і трансформаторну підстанцію по вул. Івасюка, 20; про передачу на баланс і обслуговування ОСББ «Стожари 1», ОСББ «50 років УПА, 9» житлових будинків №№ 14-В, 14-Б по вул. О. Басараб, №9 по вул. 50-річчя УПА.

Про надання матеріальної допомоги на встановлення пам’ятного знаку на могилі померлого учасника АТО Р. Семеніна та про надання матеріальної допомоги на лікування, доповів заступник міського голови Р. Волинець. Розглянуто й низку інших важливих питань,  прийнято відповідні рішення з якими можна ознайомитися на сайті www.stryi-rada.gov.ua.

Новий сміттєвоз

Як пише сайт www.zhydachiv-meriya.lviv.ua, міська рада зробила корисний подарунок Жидачеву до Дня міста – новий сміттєвоз із заднім завантаженням «ВЛІВ МЕДІУМ» на шасі КрАЗ 5401. Об’єм бункера – 17 метрів кубічних, повна маса сміттєвоза – 21 тонна, маса транспортованих твердих побутових відходів – до 7,8 тонн, вантажопідйомність завантажувача – до 700 кг.

Загальна вартість сміттєвоза – 2 млн 200 тис. грн, з них: 1 млн 700 тис. грн – кошти обласного бюджету, 500 тис. грн – міського. Машина перебуватиме на балансі Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства. Після проходження реєстрацій та випробувань сміттєвоз приступить до роботи.

Придбали санітарний автомобіль

Новий сучасний санітарний автомобіль для транспортування хворих придбали для Стрийської центральної районної лікарні. На це з районного бюджету виділили 600 тис. грн. Автомобіль марки «Газель» відповідає всім сучасним умовам щодо здійснення перевезень хворих, що суттєво покращить якість та оперативність надання їм медичної допомоги.

Священики на футбольному полі

12 вересня, в Перемишлянах, з нагоди Дня Бога Творця відбувся традиційний футбольний турнір серед священнослужителів з трьох районів Стрийської єпархії –Перемишлянського, Стрийського та Городоцького. Турнір організувало Бюро екології єпархії для пропагування християнського ставлення до довкілля і здорового способу життя.

Перед початком футбольного турніру його учасники молилися молебень до Бога Творця у храмі святого Миколая, в якому душпастирював блаженний священномученик Омелян Ковч – покровитель священнослужителів УГКЦ.

Турнір відбувався за круговою схемою: усі команди-учасниці зіграли між собою по одній грі, тривалість якої – 2 тайми по 12 хвилин. У кожній команді грало по 5 учасників, а змагання обслуговували кваліфіковані арбітри. Цьогорічний турнір був особливо інтригуючим тому, що всі три команди заробили однакову кількість очок.

Все вирішувала різниця забитих-пропущених м’ячів. За підсумками змагань, переможцями турніру стала команда Стрийського району. Друге місце зайняла команда Перемишлянського району, ІІІ місце команда Городоцького району, повідомила прес-служба Стрийської єпархії УГКЦ.

Народний прогноз погоди

21 вересня відзначається свято Різдва Пресвятої Богородиці. Наші предки підмітили, якщо цього дня сприятлива погода, то й осінь буде теплою. Слідкували також за тваринами: якщо після Малої Пречистої худоба рветься на пасовисько зрання, то і зима буде ранньою. За останні 100 років у цей день зафіксували: максимальну температуру + 27.8° у 2003 р. та мінімальну +1.5° у 1952 році.

Рубрику підготувала Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: