Новини краю

День Європи у Стрию

З 19 по 22 травня у Стрию пройшли загальноміські заходи з нагоди відзначення Дня Європи. Учні та вчителі школи польської національної меншини, яка з 2003 року діє при СЗШ № 1, підготували і провели тематичну святкову акцію. Зокрема, демонстрували мультимедійну презентацію «Відома і невідома Польща», про історію Польщі, її адміністративний поділ, традиції та звичаї, говорили про співпрацю Польщі з Україною. На святі були присутні: віце-консул Генерального консульства республіки Польща у Львові Рафал Коцот, професор Варшавського університету, волонтер з Польщі Марія Мусян, директор та вчителі школи польської нацменшини.
У рамках святкування Дня Європи також відбулася зустріч лідерів учнівського самоврядування з представниками міської влади, приурочена Дню Європи. На запитання учнів відповів заступник міського голови Стрия Роман Волинець та проведено конкурс фотографій «Стрий – місто європейське» і мультимедійну презентацію «Міста-побратими Стрия», яку підготували учні СЗШ №7, – інформує офіційний сайт Стрийської міської ради.

Всеукраїнський конкурс юних піаністів

Всьоме у Стрию проходив Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. Н. Нижанківського. Мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованої молоді – учнів шкіл естетичного виховання, узагальнення методики викладання гри на фортепіано, розповсюдження досвіду роботи провідних викладачів та пропаганди творів українських композиторів. Цьогоріч до нашого міста з’їхалося понад 30 юних піаністів з різних областей України. Стрий представляли вихованці музичної школи ім. Н. Нижанківського. Упродовж двох днів тривало прослуховування учасників конкурсу в трьох вікових групах, – повідомляє офіційний сайт Стрийської міської ради.
Переможцем у молодшій віковій групі став юний стриянин З. Сов’як. Друга премія у М. Рака та Р. Божика (м. Дрогобич), третя – у львів’янина А. Антонишина. У середній групі лауреатом першої премії стала Є. Єрошенко (м.Київ), друге місце у Я. Когут та М. Бабій (м. Стрий), третє – у С. Садової (м. Стрий). Дипломом конкурсу нагороджено А. Даценюк (м. Острог).

Дипломантами конкурсу у старшій групі стали А. Вайкерт (м. Миколаїв) та А. Веселкова (м. Стрий). Друга премія у Д. Яроша (м. Борислав). Володарем гран-прі став стриянин І. Когут. Переможців та учасників конкурсу привітали заступник міського голови Стрия Р .Волинець, начальник відділу культури міськвиконкому Б. Бойко, почесний голова Стрийської філії «Союзу Українок» Л. Камінська, керуючий Cтрийським відділенням ОТП-Банку Є. Тиченко.

Концерт для військових

Вже не вперше творчі колективи та окремі виконавці Стрийщини завітали з концертною програмою до військовослужбовців, що дислокуються у м. Яворові. Пісенні виступи народного ВІА «Стожари» НД смт. Дашава та учасників художньої самодіяльності Стрийського району – Христини Шорубури, Ірини Андрушка, Марії Пак, Олега Томкевича, Назара Андрушко й композитора і виконавця Михайла Золотухи органічно переплітались із хореографією танцювального колективу Зразкового ансамблю естрадного танцю «Пролісок» Стрийського районного Народного дому. Ідейний натхненник поїздок з концертами до військовослужбовців Михайло Золотуха зазначає, що такі виступи всиляють надію на перемогу не тільки військовим, а й нам, бо спілкуючись із захисниками розумієш, що мирне небо над Україною в надійних руках.

Бібліотекарі писали диктант

24 травня, у читальній залі Стрийської центральної бібліотечної системи був особливий. З нагоди Дня слов’янської писемності і культури спеціалісти галузі культури району та присутні читачі писали диктант. Таким чином вони хотіли перевірити свої знання і пригадати шкільні роки. Вчителем української мови на «уроці» була Олена Іванів (Дулібський НВК). У вступній бесіді вона розповіла про значимість просвітництва святих Кирила та Мефодія, які створили першу кирилицю, що лягла в основу розвитку слов’янської писемності, а також і нашого алфавіту.

Вчитель підібрала текст диктанту за підручником Б. Антоненка-Давидовича «Рідна мова». В залі запанувала тиша, всі старанно писали, вслухаючись у голос вчителя, як колись у школі. Після взаємної перевірки, як діти, раділи результату – із завданням справились добре. Після диктанту працівники бібліотеки презентували нові книги сучасних авторів, якими нещодавно поповнився бібліотечний фонд, – пише сайт Стрийської РДА.

Заслужене покарання

Стриянин, котрий обікрав місцеву лікарню, відбуває покарання в місцях позбавлення волі. За вчинення цього злочину та ще низки крадіжок 34-річного місцевого мешкання вироком Стрийського міськрайонного суду засуджено до позбавлення волі. Нещодавно рішення суду набрало законної сили. Нагадаємо, 11 лютого минулого року з медичного закладу у Стрию була викрадена комп’ютерна техніка, яка забезпечувала роботу системи рентгенодіагностики (двох моніторів, системного блоку з програмним забезпеченням, клавіатури та принтера) вартістю понад 40 тисяч гривень.

Народний прогноз погоди

У перший день літа вшановується пам’ять благословенного князя Івана Углицького і великого князя Дмитра Донського. У давні часи в цей день ще бували заморозки на ґрунті. Наші пращури помітили, якщо перші два дні червня йде дощ – весь місяць сухим, а літо теплим буде. А якщо літо розпочинається з холодів, то наступні 40 днів будуть холодними. Спостерігали також за пташиним царством: якщо ворони сідають дзьобами в одну сторону – до сильного вітру.
За останні 100 років 1 червня зафіксували максимальну температуру +29.2° у 1979 р. та мінімальну +1.5° у 1999 році.

Рубрику підготувала Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: