НЕЗАБУТНІ ТАБОРОВІ ДНІ У ШАЦЬКУ

Сезон таборування розпочався разом із шкільними канікулами. З початком літа працівники проекту «Центру розвитку та дозвілля для дітей та молоді» Благодійного фонду “Карітас” Стрийської Єпархії УГКЦ організували табір для своїх підопічних на Шацьких озерах. Наша численна група дітей розмістилась на базі «Галицький двір» неподалік від смт Шацьк (Волинська область) у сосновому лісі та лише 250 м від найбільшого озера серед груп Шацьких озер – Світязь, що є частиною Шацького національного природного парку. Це ідеальне місце для купання — надзвичайно прозора, багата на срібло вода, чисте піщане дно, а глибина збільшується поступово. Максимальна глибина озера 58 метрів, що майже втричі більше ніж в Азовському морі. Шацькі озера – те місце, де простота і безпосередність переплітаються з красою незвіданих лісових стежинок та безтурботним відпочинком під сонячним промінням.

Шацькі озера з висоти пташиного польоту – перлини, розсипані на зелений оксамит поліських лісів. Тут панує якась дивовижна сила. Слід увійти до його кришталевої води, як душа наповнюється радістю. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. Тут можна удосталь надихатися ароматним хвойним повітрям, назбирати ягід та грибів. Відпочинок тут – це, практично те ж, що й відпочинок на морі. Та кращий він тим, що тут значно чистіше та спокійніше. Шацькі озера знаходяться в самому куточку України, на кордоні з Польщею та Білоруссю.

Під час табору учасники брали участь у творчих конкурсах, естафетах, танцях, бансах, а також, завдяки добре продуманій програмі, дізналися багато цікавого на спільних духовних науках. Впродовж нашого таборування наші вихованці відвідали парк активного відпочинку «База Верхолаза». Мотузковий парк – це новий формат активного і екстремального відпочинку. Проходячи смугу перешкод з чергуванням мотузок, дощок, сіток, колодок, діти мали можливість відчути себе верхолазами чи альпіністами. Різна складність перешкод робить мотузковий парк доступним для дітей і дорослих. Мотузковий парк – це не тільки море адреналіну і позитиву, а й чудове тренування м’язів, витривалості, спритності, вміння володіти своїм тілом, як спосіб побороти в собі страх висоти і розвинути впевненість у своїх силах, відчути смак перемоги.

Під кінець табору організували екскурсію Шацькими озерами та визначними пам’ятками місцевості. Наш гід, який ласкаво дозволив дітям називати себе “Сонечком”, інформував нас про історичні факти та легенди краю, про місцеву флору та фауну. Одним із пунктів нашої екскурсії був дуже дивний об’єкт який веде спостереження за космічними процесами – радіотелескоп “Уран-3”. Розташований радіотелескоп у с. Світязь практично на самому березі озера. Інформаційно-вимірювальний комплекс надає можливість розвинути експериментальні дослідження атмосферно-іоносферних зв’язків, які виникають у нижніх шарах атмосфери, невід’ємною частиною яких є акустичні збурення – землетруси, виверження вулканів, запуски ракет, потужні вибухи. На сьогоднішній час це єдиний у світі радіотелескоп, який працює у  декаметровому діапазоні радіохвиль.

На завершення табору – традиційна «Королівська ніч», яку дуже чекали всі учасники. Втомлені, але щасливі, з великою кількістю позитивних вражень та емоцій повернулися додому.

Андрій КІЛЬГАН, соціальний педагог проекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: