Місячник добровільної здачі зброї

На Львівщині правоохоронці проводять місячник добровільної здачі зброї, який триватиме до 30 квітня. Проводиться він з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження у кримінальне середовище.

Мешканці Стрия та району мають можливість звернутися у відділ поліції, щоб добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. У передбачених законом випадках, громадяни зможуть зареєструвати зброю та користуватись нею надалі на законних підставах.
Окрім того, правоохоронці нагадують як поводитись при виявленні підозрілого предмета, який може виявитись вибуховим пристроєм.
Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися в цьому місці, не залишайте цей факт без уваги.
У випадку виявлення предметів, ззовні схожих на вибуховий пристрій, у першу чергу необхідно повідомляти чергового Стрийського МРВ Управління СБ України у Львівській області за тел. 0245-711-83 (моб. тел.: 067-278-86-98, 097-217-44-56), чергового відділу поліції за тел. 102 та чергового по Управлінню СБ України у Львівській області за тел. 0322-61-61-43, вказавши час та місце знахідки, іншу додаткову інформацію.
У таких випадах:
* не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;
* зафіксуйте час виявлення предмету;
* намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;
* обов’язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам’ятайте, що ви є дуже важливим свідком);
Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.
Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.
Роз’ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може бути небезпечним.

Ольга МАРЦИНЮК,
Стрийський відділ поліції

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: