Міні-виставка та пізнавальний майстер-клас

У музеї П. Обаля, що у м. Стрию протягом жовтня-листопада експонується міні-виставка «Плоди творчості…». Це роботи вихованців гуртка «Художні вироби зі шкіри» Центру творчості дітей та юнацтва під керівництвом Надії Борис. Представлено сумочки,  пенали, гаманці, ремені, різні аксесуари, аплікації.

18 жовтня Надія Борис в музеї провела майстер-клас для дітей молодшого шкільного віку де навчала виготовляти закладку для книжок зі шкіри. Дівчата опановували техніку плетення та пробивки. Пані Надія вже 10 років працює у ЦТДЮ. Саме вона першою у цьому позашкільному закладі розробила методику роботи зі шкірою для дітей. Зуміла зацікавити учнів та успішно веде щороку три різновікові групи. Міні-виставка – це лиш невеликий творчий доробок її вихованців.

Організатор виставки та майстер-класу науковий працівник музею Ірина Ханик ознайомила дівчаток з музеєм художника Петра Обаля та з його неоціненною художньою спадщиною, яку він залишив нам. «Художник Петро Обаль народився 117 років тому в селі Ободівка, що на Тернопільщині. Початкову мистецьку грамоту здобув у відомого галицького скульптора Андрія Коверка.

Завдяки йому влітку 1921 року вступив у Краківську академію красних мистецтв. З 1942 року художник із родиною жив  у  Стрию, де викладав малювання. Всюди, куди б не закидала його доля, Петро Обаль старався знайти учнів – як у гімназіях й школах, так і поза ними, просто з потреби ділитися своїм талантом», – розповіла вона юним майстриням.

А ще пані Ірина  пояснила, чому саме по середах у цьому музеї зазвичай проходять майстер-класи. З плином часу загострилися набуті на Півночі хвороби у Петра Обаля. Радянська влада репресувала художника, тому шість років він провів у засланні. Але був реабілітований за життя у 1957 році. І митець, чесний, як перед світом, так і перед собою (а таким був завжди), одного дня зрозумів: «досить».

І з притаманним йому почуттям гумору казав: «світ не став менше цікавим і розмаїтим, аніж був за часів моєї молодості, але ліпше його тепер уславлять молодші, а я буду грати з приятелями у карти». І саме по-середах друзі збиралися у домі Петра Обаля вели світські розмови і грали у карти, тим самим підтримуючи художника морально. Обірвалося життя талановитого графіка і живописця 26 травня 1987 року.

І після  смерті П. Обаля його донька Віра продовжувала цю традицію сходин у середу. До її оселі приходили  найближчі друзі тата, учні де за філіжанкою кави говорили на різні теми, звичайно, згадуючи митця.  Художні твори метра експонувалися у багатьох країнах Європи.  На щастя, стрияни можуть ознайомитись із його доробком у музеї художника.

Що не кажіть, пізнавальним і корисним був цей майстер-клас. Кожна з дівчаток власноруч виготовила ексклюзивну й оригінальну закладку для книг,  дізналися деякі секрети роботи зі шкірою, оглянули одразу три експозиції: картини Петра Обаля; міні-виставку «Плоди творчості…» та ретроспективну  виставку малярства і графіки «Привітання життя»  Мирона Нестерчука, що у виставковій залі. Музейні працівники завжди раді зустрічати таких допитливих і талановитих відвідувачів. Тож слідкуйте за анонсами нових експозицій та майстер-класів.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: