Музика в нашому житті

Музика, як казка, музика – жива.
І не треба сонцю будь-які слова.
В музиці – найвищі ніжні почуття.
В ній любов і туга, та саме життя.

Вже традицією стали музично-тематичні лекторії для учнів середніх шкіл, які щороку у травні проводять вчителі музично-теоретичного відділу Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського. 22 травня лекторій на тему «Музика в нашому житті» підготувала завідувач відділу Гульчевська Леся Орестівна для учнів 3-го класу СШ № 1. Вона творчо підійшла до написання сценарію: лекторій пересипаний загадками, цікавими розповідями про музичні інструменти. Допомагали ілюструвати роль музики в житті кожного з нас юні музиканти музичної школи.

Першу мелодію, яку чує дитина – це колискова. «Колискову» німецькою мовою заспівала Пучковська Анастасія (викладач – Віновська-Жужевич І.Й.) разом з концертмейстером Добош М.В. Ведуча ознайомила слухачів з різними музичними інструментами: «Мав я люльку, чепурненьку» виконав на баяні Албаутов Валентин (викладач – Горєлова І.В.), «Ти ж, мене, підманула» прозвучала у виконанні Гузеляка Арсена – акордеон (викладач – Горєлова І.В.). Мова йшла і про лікувальні властивості музики на прикладі «Сонатини» В.А. Моцарта, яку заграла на фортепіано Лебеденко Марія (викладач – Добош М.В.). Представлені були також струнні інструменти.

«Розмову зорі з місяцем» виконала на бандурі Балук Яна (викладач – Максимович М.Б.), «Маленький романс» на гітарі виконав Заборський Максим (викладач – Лісовська О.С.), «Мазурку» виконав на віолончелі Яворський Віталій (викладач – Кончак Р.Б., концертмейстер – Каліцун О.С.), запальне «Карпатське танго» звучало у виконанні Стельмаха Василя на скрипці (викладач – Гук Л.В.) та концертмейстера Вакс А. А. Слухачі-вихованці вчителя Влодковської Світлани Василівни – вели активну бесіду з ведучою Лесею Орестівною.

Діти давали цікаві запитання, щиро захоплювалися почутою музикою та побаченими інструментами. Вразила гостей віртуозна ансамблева гра Когута Ігоря та Карпина Ореста (викладач – Пазиняк С.Л.). Вони виконали на фортепіано «Угорський танець». Завершила свято Попович Анастасія (викладач – Віновська-Жужевич І.Й.) піснею «Музика землі».

Учні та їх вчитель не шкодували оплесків для юних артистів, вони подякували за такі приємні та хвилюючі хвилини, які провели у дивному царстві музики.

Комар Н. Є.,
викладач теоретичного відділу Стрийської ДМШ ім. О. Нижанківського

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: