Майстер-клас від Лідії Шимків

Минулого тижня у кабінеті лікарських рослин Стрийської станції юних натуралістів (СЮН) відбувся семінар на тему: «Як виростити магнолію з насіння».

Майстер-клас для керівників гуртків Стрийської СЮН, а саме: квітникарства – Людмила Хрущ, світ природи – Леся Терно, екологи-краєзнавці – Галина Онуфер, юні друзі природи – Надія Гладій, знавці лікарських рослин – Ростислава Романовська, а також методиста Ліліани Опришко, директора Стрийської СЮН Оксани Кирилів, голови спостережної ради громадської організації «Молодь Стрийщини», громадського активіста Михайла Шмігельського та представників засобів масової інформації Стрия і декількох учнів провела наш знаний експерт висадки магнолій Лідія Шимків, яка поділилася секретами вирощування двох видів магнолії: рожевої суланжі Олександрійської та екумінати зеленої.

Пані Лідія, до слова, викладає музику, а магнолії – це її хобі. Вона має власну теплицю і з її легкої руки кілька років тому в Стрию були висаджені перші тридцять дерев квітучих магнолій. У ході майстер-класу Лідія Шимків детально розповіла та показала, як крок за кроком виростити з насіння магнолію.

Громадський активіст, голова спостережної ради громадської організації «Молодь Стрийщини» Михайло Шмігельський зазначив, що за кілька років Стрий повинен цвісти. «У нашому місті ростуть столітні дерева, які мають насіння. Із цього насіння можна висадити магнолії, які вже ростуть біля міської ради, дитячих садочків та шкіл нашого міста, служби охорони, поліції, поруч з церквами, поруч з будинками активістів та громадських діячів, медійних партнерів нашого проекту.

Чим більше буде магнолій, тим красивіше буде наше місто. І їх вже буде стільки, що їх перестануть красти. Крім магнолій, будемо садити й інші дерева та кущі, щоб місто було зеленим та красивим», – зазначив пан Михайло.

По закінченні майстер-класу Михайло Шмігельський разом зі своїми однодумцями на території Стрийської станції юних натуралістів висадив магнолію, яку нашому місту подарувала Лідія Шимків.

Долучитися до благородної справи може кожен. Зголошуйтеся стрияни і симпатики нашого міста. Координати організаторів акції легко знайти у соціальних мережах та на сайті ГО «Молодь Стрийщини». Кожен учасник проекту отримає іменний сертифікат. Тож у добрий час, краяни!

Андріана КИРИК,
студентка 5 курсу факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка
Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: