Маестро Михайло Золотуха презентує…

Стриянин Михайло Золотуха – виконавець, композитор, автор текстів та пісень, продюсер – міцно ввійшов в українську естраду, презентуючи свій особливий почерк, яким володіє лише справжній Майстер.

23 жовтня, я побував і навіть взяв участь у зйомках нового кліпу відомого стриянина, співака та композитора Михайла Золотухи. Всього у доробку Михайла Михайловича 17 кліпів, серед яких «Вулицями Стрия» (стара добра пісня по-нашому, музика Юрія Антонова, слова Івана Левицького та Михайла Золотухи), «Обпалена любов» (слова та музика Михайла Золотухи), «Новий Рік» (слова та музика Михайла Золотухи), «Різдвяні сни» (слова Богдана Стельмаха, музика Михайла Золотухи), «Стрийський дощ» (слова Мирона Нестерчука, музика Михайла Золотухи) та ін.

Цього осіннього вечора у кафе «В.Kh.cafe» було велелюдно. Пан Михайло запросив своїх знайомих на зйомки нового кліпу «Мільйон троянд». Це стара, добра та відома пісня, яку протягом багатьох років виконує славнозвісна російська співачка Алла Пугачова, яка прихильно ставиться до України. Автором тексту та музики є не менш відомі Андрій Вознесенський та Раймонд Паулс. Щоправда слова шлягеру переклали на українську мову та трішки їх вдосконалили. Зробив це наш місцевий поет Іван Левицький та сам маестро Михайло Золотуха.

Після зйомок кліпу я запитав Михайла Золотуху, а чому саме цю пісню він вибрав. Ось яка була його відповідь: «А тому, що у часи моєю юності ця пісня була дуже популярною. Під неї танцювали, її крутили по телебаченні, радіо та на дискотеках. До речі, французи теж зробили собі переклад і співають на свій лад. Я ні на що не претендую, я лише хочу щоб люди мого покоління і старші пригадали собі часи своєї юності та молодості.

Ця пісня підіймає не тільки настрій, вона заряджає позитивною енергією. А ті, хто з ненавистю називають нас «бандеровцы» можливо зрозуміють, що красива та мелодійна музика не має меж та кордонів. Великий український поет Тарас Шевченко писав у своїх творах: «І чужого навчайтесь, й свого не цурайтеся…». Так, наприклад, українські пісні у виконанні лідера рок-гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука співають далеко за межами України. Я вдячний Івану Левицькому за дуже вдалий переклад, а також усім, хто задіяний у цьому кліпі.

Допомогли мені втілити цю ідею у реальність мої колеги по творчості: гітара – Оксана Лісовська, тромбон, перкусія – Богдан Кость, контробас – Роман Кончак, скрипка – Тарас Буряк, а також «WesrArtStudio» в особі Романа Фірмана та Дмитра Кошланя, які відзняли цей кліп. Також висловлюю слова щирої подяки адміністрації «В.Kh.cafe» в особі пана Артема, які радо прийняли нас на зйомки кліпу, стрийським меценатам: генеральному директору поліграфічної фірми «УКРПОЛ» Сергію Ковальчуку, голові благодійного фонду «Добре  серце» Олегу Канівцю та підприємцю Івану Тришмаку, які завжди нам сприяють, а також колективу газети «Фортуна», за постійну інформаційну підтримку.

Крім того, хотів би подякувати усім, хто відгукнувся на мою пропозицію. Маю надію, що наступного разу, коли буде зніматися кліп вас буде більше і ми знову вдало його відзнімемо. Крім того, ви шановні читачі та прихильники нашої творчості маєте можливість переглянути в Ютубі та Фейсбуці кліп «Мільйон троянд», а також кліп, який ми нещодавно відзняли – «Гуляю улюбленим містом» у виконанні моєї учениці, яка навчається у 2-у класі Христини Шоробури, де розповідається про наше красиве місто Стрий, яке щодня молодіє.

Всього у моєму доробку є понад 100 пісень. Після кожного відзнятого кліпу ми виставляємо його в Ютуб та Фейсбук, де ви маєте змогу його побачити та оцінити. Я отримую багато коментарів та дзвінків з Польщі, Португалії, Іспанії, Італії, Канади, США та інших країн, де працюють та живуть наші стрияни і усі дякують за нашу скромну творчу працю.

Користуючись нагодою, хотів би запросити усіх стриян, жителів Стрийського району на концерт – «Чим душа переповнена», який відбудеться 24 грудня ц.р. у Стрийському міському Будинку культури, присвячений 35-річчю моєї творчої діяльності. Вхід вільний. У концерті візьмуть участь понад 100 артистів з усіх куточків України, а також кращі музичні колективи нашого славного міста Стрия.

Довідка: Золотуха Михайло Михайлович. Народився 23 грудня 1957 року в с. Семигинів, Стрийського району. Ще будучи маленьким хлопчиком проявив любов до музики, майстрував гітари, цимбали, сопілки. Перші уроки музики отримав від талановитого сільського музики-трубача Йосифа Бурака. Закінчив Семигинівську середню школу, Стрийську музичну школу та Брестське музичне училище.

Під час військової служби почав вдосконалювати свою майстерність. Згодом почав писати пісні. Працював керівником естрадного оркестру Моршинського Палацу культури, сільським головою с. Жулин. З 1990 року – викладач естрадного вокалу Стрийської дитячої музичної школи ім. О. Нижанківського. Створений ним вокально-інструментальний ансамбль «Говерла» став доброю школою для зростання багатьох молодих естрадних співаків.

У творчому доробку композитора та виконавця Михайла Золотухи – значна кількість естрадних та хорових пісень, які вирізняються своєю мелодійністю, ліричним настроєм естрадних та хорових пісень та ритмічною мелодією. Його пісні не галасливі, без фальшивого пафосу, мелодійні, м’які та лагідні, і в цьому є велика майстерність автора – укласти свої музичні думки за народною манерою, однак не зраджуючи власному композиторському стилю.

Михайло Олійник. Фото автора та з архіву Михайла Золотухи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: