Легкоатлетичній «зірці» України Михайлу Стороженку – 80!

11 листопада 2017 року Михайлу Стороженку, людині, яка багато зробила для розвитку спорту на Стрийщині та у нашій державі виповнюється 80 років.

Михайло Стороженко (на фото) народився 11 листопада 1937 року у м. Розсош, Воронежської області. У 1945 році почав навчатися в 1 класі Стрийської залізничної школи №8, яку закінчив у 1956 році. У цьому ж році поступив у Львівський інститут фізичної культури і спорту, який закінчив у 1960 році. Майстер спорту СРСР з легкої атлетики (десятиборство). Заслужений тренер України з футболу.

З 1959 по 1968 рр. – член збірної СРСР з легкої атлетики. Неодноразовий чемпіон та призер чемпіонатів та спартакіади СРСР з десятиборства та бігу на 110 метрів з бар’єрами. Багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України з десятиборства та бігу на 110 метрів з бар’єрами. Учасник Олімпійських ігор 1964 року в м. Токіо, Японія (десятиборство). Переможець міжнародних турнірів братів Знаменських 1964-1965 рр.

Учасник матчевих зустрічей з легкої атлетики СРСР – США. У 1965 році нагороджений Міжнародною федерацією легкої атлетики золотою медаллю за видатні результати в легкоатлетичному десятиборстві. У цьому ж році за технічними результатами очолював світову десятку з десятиборства. Нагороджений Почесними грамотами ЦР ДСТ «Динамо», Міністерством фізкультури і спорту УРСР та України, а також іншими нагородами.

Працював: 1968-1990 рр. – тренер, а пізніше старший тренер з легкої атлетики Київської школи олімпійського резерву футбольного клубу «Динамо» Київ. Працював тренером-консультантом з легкої атлетики в Арабських країнах. За цей час виховав цілу плеяду майстрів спорту СРСР та України. Серед його вихованців є чемпіони та призери чемпіонатів СРСР та УРСР (юнаки, молодь, дорослі) з легкоатлетичного десятиборства. З 1990 по 2014 рр. – тренер загальної фізичної підготовки та реабілітації футболістів після одержаних травм при ФК «Динамо» Київ.

На даний час проживає у м. Києві. Пенсіонер. Його першим тренером був учитель фізкультури залізничної школи №8 Олександр Смьорткін. Михайло Стороженко щиро вдячний своєму рідному місту та громаді Стрия за те, що отримав дорогу в великий спорт . Крім того, у день свого ювілею легкоатлетична «зірка» України Михайло Стороженко відвідає місто Стрий та свою рідну школу.

Леонід ВЕЧЕРІК, старійшина спортивного руху Стрия

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Дізнатися правду про героїчне минуле свого народу

Знати своїх героїв неабияк важливо, особливо, коли в наш час відбувається «переломний період» у державі.