З чого можуть складатися землі фермерського господарства?

На це та інші питання відповіді надає  наш гість Руслан Фурдзин – головний спеціаліст відділу «Бориславське бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 • Скажіть будь- ласка, пане Руслане, з чого складаються землі фермерського господарства?
 • Землі фермерського господарства можуть складатися із:
 • – земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;
 • – земельних ділянок, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві приватної власності;
 • – земельної ділянки, які орендуються фермерським господарством.
 • Це унормовано у частині першій статті 12 Закону України «Про фермерське господарство».

Чи мають право члени фермерського господарства одержати безоплатно у власність земельну ділянку?

 • Так, звичайно, члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю). Цікаво, що земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).
 • Чи можуть громадяни, які уже, скориставшись своїм правом, отримали земельну частку (пай) одержати ще земельну ділянку у такому ж розмірі?
 • На громадян, які раніше отримали земельну частку (пай), це право не розповсюджується.
 • Чи мають якісь переваги фермери, які до 1 січня 2002 року отримали у постійне користування або в оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства?
 • Так, громадяни України, які до 1 січня 2002 року отримали в постійне користування або оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства, мають переважне право на придбання (викуп) земельних ділянок розміром до 100 гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі до 50 гектарів ріллі. Це передбачено частиною четвертою статті 13 Закону України «Про фермерське господарство».
 • А чи може бути передбачена розстрочка платежу за придбання цих земельних ділянок?
 • Так, під час придбання земельних ділянок, які громадяни отримали до 1 січня 2002 року в постійне користування або оренду для ведення фермерського господарства, вони можуть скористатися розстрочкою платежу до 20 років.

 

Ми і надалі продовжимо серію наших консультацій у сфері земельних правовідносин. Консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Наразі нагадуємо, що система безоплатної правової допомоги працює у дистанційному режимі.

Разом з тим, інформуємо, що для отримання:    безоплатної первинної правової допомоги:  правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру. А також для отримання безоплатної вторинної правової допомоги: складення документів процесуального характеру, здійснення представництва інтересів у судах та інших установах, звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши:  067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03

*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

*надіславши листа на адресу електронної пошти:stryy.lviv@legalaid.lviv.ua (Стрийський місцевий центр)

*залишивши своє звернення у скриньці для звернень громадян. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О Бачинської, 1 а.

*Ви також можете скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid» https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: