За 9 місяців на дорогах Львівщини з’явилось більше 22 тисяч нових водіїв

Сервісні центри МВС підрахували скільки за 9 місяців 2017 року з’явилося нових водіїв на дорогах Львівщини, а також пояснили, як отримати посвідчення водія вперше.

Отримання посвідчення водія вперше — одна із найбільш затребуваних послуг сервісних центрів МВС. Лише за 9 місяців 2017 року вперше посвідчення водія отримали більше 22038 жителів Львівщини.

Багато клієнтів сервісних центрів відкривають поступово по декілька категорій. Найпопулярнішими серед жителів області є категорії “A”, “B”, “C”, “CE”. Найменшим попитом користуються категорії для автобусів, автобусів з причіпами тощо – “D1E”, “DE”.

Для отримання посвідчення водія необхідно пройти  три основні етапи:
-навчання в автошколі;
-складання іспитів у сервісному центрі МВС;
-отримати посвідчення водія.

На сайті  регіонального сервісного центру МВС у Львівській області працює розділ «Автошколи», де можна знайти повний перелік акредитованих навчальних закладів, які мають право навчати майбутніх водіїв та відповідають усім стандартам і вимогам законодавства. У переліку вказані контакти, категорії за якими готують, та адреси класів автошкіл.

Для запису на курси із підготовки водіїв потрібні такі документи:
* заява на ім’я керівника установи (із зазначенням місця проживання та бажаної категорії посвідчення водія);
* паспорт (пред’являється особисто);
* копія ідентифікаційного коду;
* чотири фотографії розміру 3,5х4,5;
* медична довідка.

Після проходження навчання та складання внутрішніх тестів, необхідно пройти іспит у будь-якому зручному, за місцем розташування, сервісному центрі МВС. Прив’язки до місця реєстрації та проходження навчання немає.

Іспити складаються з двох частин:
* теоретичної (тестування на комп’ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше 2-х помилок);
* практичної (при успішному проходженні теоретичної частини іспиту надається допуск до практичного іспиту, і цей результат вважається дійсними протягом трьох місяців).

Важливо пам’ятати:  при допущенні більше 2-х помилок або не вкладанні у визначені 20 хвилин, до практичної частини іспиту майбутнього водія не допустять. Спробувати повторно скласти теорію можливо не раніше, ніж через 5 днів. При цьому теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів, а практична частина обмежена 3-ма спробами.

У рамках реформування сервісних центрів МВС, в липні були презентовані нові білети з Правил дорожнього руху, які відтепер доступні онлайн. Перевірити свої знання можна 24/7 безкоштовно. Окрім цього плануються також зміни і в практичній площині, а саме введення фото і відео фіксації процесу складання іспитів.

Василь НАДБЕРЕЖНИЙ,
начальник територіального сервісного центру №4645

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: