Живий ланцюг до Дня Соборності

Щороку 22 січня Україна відзначає День Cоборності – день, який символізує угоду, проголошену 99 років тому Актом про об’єднання ЗУНР та УНР в єдину соборну українську державу. Акт возз’єднання, злуки двох частин України мав велике ідейне значення та став символічним знаком єдності українського народу.

З метою відзначення Дня Cоборності 22 січня активісти Львівської територіальної організації БПП «Солідарність», серед яких представники зі Львова, Стрия, Моршина та Сколе, утворили на Майдані Ринок у Стрию символічний ланцюг єдності, який нагадує нам подію 1990 року, коли українці утворили живий ланцюг від Києва до Львова. 21 січня 1990 р. патріотичні сили організували живий ланцюг між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

Основне русло ланцюга починалося в Стрию, де сходилися два ланцюги – один із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий ланцюг прямував до Львова, звідти – до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир – і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.

На сьогоднішній день, переживаючи найдраматичніший період в історії України, розуміння соборності нашої держави, єдності українців задля спільної перемоги є одним з кроків до досягнення миру на східному кордоні України.

Ольга СЕНЕТА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: