Дізнатися правду про героїчне минуле свого народу

Знати своїх героїв неабияк важливо, особливо, коли в наш час відбувається «переломний період» у державі.

«Молодь – наше майбутнє, але хто не пам’ятає минулого – той не вартий майбутнього» – саме цю фразу можна вважати гаслом музею-садиби Степана Бандери у селі Воля Задеревацька, що знаходиться у самому серці Карпат, на нашій мальовничій Стрийщині. Основний напрям діяльності музею спрямований на те, щоб не дозволити жителям України забути своїх увіковічених героїв.

Після Революції Гідності та подій на Сході України до музею-садиби все частіше приїжджають відвідувачі, які живуть у тих частинах України, які й досі зомбовані радянською владою. Тодішня ідеологія всіляко переконувала людей в тому, що «бандерівців» не можна вважати національними героями. Та музей-садиба Степана Бандери в селі Воля Задеревацька може пишатися не тільки тим, що у будинку проживала родина Бандер, а й тим, що зумів «перевернути» свідомість тих відвідувачів, хто сліпо сприймали історію за різноманітними розповідями – своєрідними фальсифікаціями, які проливали щораз більше темного світла на непересічну постать української історії, безсумнівного героя – Степана Бандеру та учасників визвольного руху ОУН-УПА.

Директор музею Оксана Бандера радо зустрічає і спілкується з екскурсантами, також у соціальних мережах запрошує всіх охочих відвідати музей-садибу. Важливим завданням вважає донести правдиву історію всім охочим, а особливо мешканцям східних областей та на прикладі наших героїчних предків виховувати патріотизм серед молоді.

Уже третій рік поспіль до нас на Львівщину, під час осінніх канікул, приїжджають гості з м. Лисичанська, Луганської області – вчителі та учні ЗОШ №4. Дітки мають можливість відвідати мальовничі місця наших терен та музей-садибу Степана Бандери, завдяки своїм вчителям Олені Грушевській та Олені Пустоваровій. Гості з Лисичанська охоче приїжджають в музей-садибу, що, безумовно, свідчить про те, що жителі Сходу прагнуть до подальшого збагачення знаннями про культуру та історію нашого народу.

Після екскурсії поділилися враженнями, що слухати розповідь екскурсовода нащадка роду Бандер – Оксани Бандери, їм надзвичайно приємно, тому що вони розуміють – ці факти їй відомі від родичів, які самі пережили ці страшні події. Після екскурсії залишили наступний відгук: «Ще раз дуже дякуємо за допомогу і відношення до нас. Діти дуже вражені всім тим, що відбувалося з ними протягом цієї маленької подорожі. Будемо мати надію, що зернята, посіяні в їхні душі, дадуть гарні сходи…».

«Це унікальна можливість побувати на рідній землі Степана Бандери, набратися патріотичного духу та отримати натхнення на подальші справи. Ми маємо жити в єдності як один дружній народ, тому що в нас одна спільна мета – добробут нашої держави», – переконані вчителі зі сходу.

Музей-садиба Степана Бандери у селі Воля Задеревацька й надалі радо вітатиме всіх подальших відвідувачів. Дізнаваймось більше про своє минуле і пам’ятаймо, майбутнє в наших руках!

Христина ПІЖИК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Легкоатлетичній «зірці» України Михайлу Стороженку

11 листопада 2017 року Михайлу Стороженку, людині, яка багато зробила для розвитку спорту на Стрийщині та у нашій державі виповнюється 80 років.