Голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з учасниками АТО та членами їх родин

Протягом 2017 року голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка не раз навідувався на Стрийщину. Ось і у четвер, 9 листопада, у приміщенні Стрийського міського Будинку культури очільник Львівщини зустрічався з учасниками та ветеранами АТО, членами їх сімей, а також  з членами сімей загиблих воїнів АТО, які проживають у Стрийському, Сколівському та Дрогобицькому районах і містах Стрий, Моршин, Дрогобич, Трускавець, Стебник, Борислав.

На зустрічі були також присутні голова Стрийської РДА Василь Зубрицький, перший заступник міського голови Стрия Роман Маланій, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, міський голова Моршина Руслан Ільницький, заступники міського голови Стрия Роман Волинець та Ігор Стецик, заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар, перший заступник голови Стрийської РДА Любомир Кащук, заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович, заступник голови Стрийської РДА Оксана Мелень, пра­цівники Стрийської райдержадміні­страції та міської ради, керівники та пра­цівники відповідних міських соціальних служб та багато інших. Як зазначив очільник області Олег Синютка, даний формат зустрічі, а саме – безпосереднє спілкування, обрано з метою активі­зувати увагу і повагу суспільства до людей у військовій формі.

Ця зустріч розпочалася з хвилини мовчання у пам’ять про полеглих воїнів АТО. «У нашому суспільстві є позитивне ставлення до людей, які пройшли війну і потребують соціального захисту. На Львівщині більше 10 тисяч осіб, які пройшли війну, а також більше 10 тисяч людей, які сьогодні перебувають на лінії зіткнення. Це 1 відсоток від усього населення Львівщини. Соціальні служби мають мати постійний контакт з нашими воїнами.

Друга річ, на яку слід звернути увагу, це те, що ми не можемо  робити в суспільстві героями тих, хто уникає повістки від призову в українську армію. Суспільство мусить засуджувати таких людей. Третя річ, що є сьогодні важливою, щоб ті люди, які пройшли війну, відчували себе потрібними. Наше завдання – довести до вас те, що сьогодні може запропонувати держава тим, хто пройшов війну», – зазначив Олег Синютка.

Серед основних питань, які порушували під час зустрічі, було питання працевлаштування військовослужбовців центрами зайнятості, з яким виступила в.о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. Вона запропонувала учасникам АТО вакансії, зокрема у тих районах, де вони проживають. Щоправда це були в основному робочі вакансії і це збурило протест в учасників та ветеранів АТО.

Цікаво та змістовно презентував свій успішний досвід з впровадження підприємницької діяльності, учасник АТО, батько п’яти дітей, львів’янин Микола Стецьків, який займається вирощуванням полуниці. Також усі присутні у залі змогли переглянути 10-хвилинний ролик про нього, який відзняли журналісти каналу СТБ.

Про те, як склалося життя після війни, а саме про свою роботу слюсарем з механоскладальних робіт на ТОВ «Діскавері – бурове обладнання «Україна» розказав житель с. Голобутів, що на Стрийщині Володимир Чупринка. До слова були за­прошені також: Ігор Пинзин, Іван Малий, член Спілки учасників АТО Стрийщини Рос­тислав Тивонович, ма­тері героїв АТО Любов Семеніна та Марія Гри­цан.

Далі Олег Синют­ка запросив до слова заступника директора департаменту соціаль­ного захисту Львівської ОДА Віктора Степанюка, який поінформував учасників АТО та членів їх сімей про програми підвищення конкурентоспромож­ності Львівщини, програму енергозбереження для на­селення області, а також щодо надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі.

Крім того, про стан забезпечення учасників АТО земельними ділянками доповіла директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. Цікавими історіями своїх перемог поділились з усіма присутніми срібні призери зі стрільби з лука «Ігор Нескорених-2017», які відбулися у канадському місті Торонто Дмитро Сидорук (особистий залік) та Катерина Михайлова (командний залік). Люди, які знаходилися в залі, стоячи аплодували їм.

Під час спілкування з керівником області учасники АТО звернулися до нього зі своїми проблемними запитаннями, які стосувалися забезпечення твердим паливом, земельними ділянками, надання кредитів на утеплення житла, надання житла інвалідам АТО та інших питань. Олег Синютка, в свою чергу, цікавився питаннями комунікації  працівників соціальних служб з бійцями і членами їх сімей щодо вивчення проблем атовців та якості надання їм соціальних послуг.

Підсумовуючи зустріч, голова Львівської ОДА дав певні доручення по вирішенню порушених питань, а  учасникам АТО побажав упевнено та виважено йти до своєї цілі. Закінчилася ця зустріч спільним виконанням Державного Гімну України.

По закінченні цієї зустрічі очільник Львівщини Олег Синютка спілкувався з присутніми в неформальній обстановці та відповідав на численні запитання.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: