…герої продовжують жити у наших серцях

Минулого тижня у День Збройних Сил України на фасаді СЗШ №10 (Стрий) урочисто відкрили та освятили меморіальну дошку загиблому Герою АТО Василю Лаврисю.

Український воїн-захисник Василь Лаврись народився 3 червня 1988 року в м. Стрий. У 1994 році пішов у перший клас Стрийської СЗШ №10, яку закінчив у 2003 році. Згодом вступив у Стрийський державний аграрний коледж ЛНАУ, спеціальність «Електрифікація і автоматизація сільського господарства», який закінчив у 2007 році та здобув кваліфікацію технік-електрик.

У тому ж році підписав перший військовий контракт на три роки служби. Крім того, Василь працював в охороні, торгівлі, виробництві вікон. Дуже любив рибалити та грати у футбол. Влітку 2014 року його мобілізували і він вирушив у зону проведення бойових дій АТО на схід нашої держави. Герой Василь Лаврись брав участь в обороні Донецького та Луганського аеропортів, воював у районах міст Лутугине та Дебальцеве та прикривав вихід українських військ і не раз зазирав у вічі смерті.

В 2016 році він ще раз підписав військовий контракт. Сержант, командир відділення 8-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій ЗСУ захищав свою рідну землю від кадрових російських військових та проросійських банд формувань, які незаконно вторглися в Україну. Він намагався стати прикладом для наслідування та зберегти територіальну цілісність нашої держави.

Однак, 24 червня 2017 року виконуючи чергове бойове завдання наш стриянин підірвався на ворожій міні, отримавши при цьому мінновибухові травми, несумісні з життям, разом зі своїм бойовим товаришем Олексієм Іщуком. Захоронений Василь Лаврись з почестями на стрийському цвинтарі. Герої не вмирають, а продовжують жити у наших серцях…

Вшанувати пам’ять Героя війни прийшли його мама, рідні, близькі, побратими, члени ГО «Спілка учасників АТО Стрийщини», друзі, сусіди, однокласники, однокурсники, знайомі, учні та вчителі школи, представники і депутати міської ради, волонтери, громадські активісти, пересічні стрияни та інші. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять випускника школи, українського воїна Василя Лаврися, а також усіх, хто віддав своє життя за Незалежність України.

Почесну місію – зняти полотно з пам’ятної меморіальної дошки надали матері загиблого Василя Лаврися Любові Степанівні, заступнику міського голови Стрия Роману Волинцю та побратиму по зброї. Чин освячення меморіальної дошки провів військовий капелан Стрийської єпархії УГКЦ о. Юрій Олійник.

Зі словами щирої вдячності за сина-патріота своєї країни до матері Героя звернулися заступник міського голови Стрия Роман Волинець, його побратими та інші. Учні Стрийської СЗШ № 10 вручили живі квіти матері Героя АТО, а українським воїнам-побратимам, учасникам АТО – солодощі, випечені власноруч.

Біль втрати… Час минає, війна залишається. Український Герой, воїн-захисник Василь Лаврись білим птахом відлетів у небо. Він віддав своє коротке, але яскраве життя за кожного з нас, за мирне небо України, за наше майбутнє…

Михайло ОЛІЙНИК
Фото Галини Пуги-Данильців

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: