Віче-реквієм до Дня Гідності та Свободи

У вівторок, 21 листопада, Україна відзначала День Гідності та Свободи. У кожному куточку нашої держави відбувалися різноманітні заходи, мета яких – вшанування Героїв Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні та полеглих героїв у зоні АТО. Кожен згадував свою Революцію, свій Майдан, чи то у Києві, чи у Львові, Стрию  чи будь-якому населеному пункті України.

Представники Стрийської МО «БПП «Солідарність» долучилися до віче-реквієму у Лисовичах поряд з  Меморіалом пам’яті мужньому та відважному українському герою, загиблому в зоні АТО, Тарасу Брусу. З перших днів Революції Гідності Тарас Брус був активним учасником Євромайдану. Потім – волонтером на сході, згодом – міліціонером у батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1».

Загинув 29 серпня 2014-го під час виходу з оточення поблизу Іловайська. При виході з оточення врятував дев’ятьох товаришів від смерті. 14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, вияв­лені у захисті державного суве­ренітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української вій­ни, нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно), 7 травня 2016-го нагороджений від­знакою «Народний Герой України» (посмертно).

Віче-реквієм розпочався з поминальної панахиди за Героями Небесної Сотні та полеглими воїнами на сході в зоні АТО. Заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович та заступник голови Стрийської райдержадміністрації Оксана Мелень поклали квіти до пам’ятника герою. Захід відбувався під супровід муніципального хору «Каменяр» та за участю учнів Лисовицької середньої загальноосвітньої школи-ліцею, які виконували патріотичні вірші та пісні.

Мирон Войтович та Оксана Мелень вручили відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» учасникам АТО Андрію Буняку, Івану Корчаку, Петру Левку та Оресту Цапу, а також вручили медаль «За оборону рідної держави» старшому лей­тенанту, голові ГО «Спілка учас­ників АТО Стрийщини» Юрію Дра­палюку.

Захід завершився виконанням духовного гімну України «Боже, великий, єдиний».

Ольга СЕНЕТА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Струни Євромайдану»

Борись і протестуй, не падай на коліна,