Від жителів Стрийщини – для українських воїнів-захисників

Третій рік триває на сході України війна проти кадрових російських військових, бандитських угрупувань та місцевих сепаратистів. На превеликий жаль, українська держава вкрай недостатньо забезпечує наших військових усім необхідним. Значну допомогу воїнам-захисникам надають волонтери та небайдужі українці. У суботу, 6 травня, у день Святого Юрія від церкви Воскресіння Христового, яка знаходиться у с. Угерсько, вирушив гуманітарний вантаж у зону проведення бойових дій АТО на сході України.

Вже вкотре підприємці та жителі Стрийщини зібрали необхідні речі (медикаменти, продукти харчування, господарські товари, гумові чоботи, матраци, одяг, засоби гігієни, цигарки, цвяхи, колеса, запчастини та інше), які вкрай необхідні українським воїнам, а наші волонтери – Володимир Курилів, Володимир Лисенко, Борис Ляхман, Любомир Федорас, Ігор Прядка – повезли їх на Донбас.

Крім того, стриянин Микола Ковальчук у Польщі купив автомобіль Фольксваген Транспортер Т4, а волонтери пригнали, відремонтували, перефарбували це авто та передадуть воїнам 92-ї Чугуївської окремої механізованої бригади.

За доброю українською традицією у далеку дорогу їх проводжали разом з нашими підприємцями парох парафії Воскресіння Христового села Угерська о. Ігор Гаврилишин та парох парафії Всіх Святих Українського Народу м. Стрий о. Іван Барабаш. Отці Іван та Ігор освятили свяченою водою авто, волонтерів, вантаж для бійців та усіх присутніх. Слід зазначити, що збирали кошти, як  кажуть, усі миром.

Крім перерахованих вище речей волонтери везуть три рації, батарейки для тепловізорів та вентилятори. Отці Ігор Гаврилишин та Іван Барабаш зазначили, що авто дуже необхідне нашим воякам та буде допомагати їм у виконанні бойових завдань. «Дуже символічно, що саме у день Святого Юрія – мученика та воїна, покровителя Львівської області та України ви відправляєтесь на схід нашої держави, для того щоб доставити цінний вантаж нашим воїнам та ще на мить приблизити нашу спільну перемогу над ворогом.

Нехай Господь Бог Вам допомагає у цьому», – промовили о. Ігор та о.Іван. Далі слово тримав голова Стрийської МО «БПП «Солідарність», генеральний директор поліграфічної фірми «Укрпол», депутат Стрийської міської ради Сергій Ковальчук, який всебічно підтримує та допомагає у зборі та відправці гуманітарного вантажу українським воїнам-захисникам.

Сергій Миколайович глибоко переконаний, що у час війни допомога українській армії – священний обов’язок кожного патріота нашої держави. Також він щиро подякував усім небайдужим жителям, підприємцям та волонтерам Стрийщини, які, не дивлячись ні на що, продовжують допомагати та жертвувати своїми власними коштами і часом. «Дай Боже усім Вам та нашим воїнам-захисникам міцного здоров’я. Повертайтеся живими і неушкодженими», – зазначив Сергій Ковальчук.

Від імені волонтерів Володимир Лисенко та Володимир Курилів щиросердечно подякували Сергію Ковальчуку, Миколі Кмітю, Всеволоду Біласу, Євгену Кухару, Валерію Комарницькому, Роману Кухтію, Ярославу Осовському, громадам сіл Угерсько і Лисятичі та їхнім головам Роману Снігуру та Зеновію Блискуну, керівництву Львівської тютюнової фабрики, а також усім, хто їм допомагає.

«Якщо когось забули – не ображайтеся. Довгих вам років життя, добра, злагоди та мирного неба», – виголосили наші волонтери. Є також серед вантажу і дитячі малюнки та вірші, які школярі просили передати воїнам. Волонтери зазначили, що на разі нашим воїнам дуже необхідні прилади нічного бачення, рації та тепловізори.

На цей раз наші волонтери  Володимир Курилів, Володимир Лисенко, Борис Ляхман, Любомир Федорас, Ігор Прядка відвідають українських воїнів, які дислокуються у м. Волноваха – Стрийська в/ч А-2847, с. Новотроїцьке – блокувальники ОРДЛО, м. Мар’їнка – 92-га Чугуївська окрема механізована бригада, с. Піски – 80-та Львівська окрема десантно-штурмова бригада, м. Маріуполь – Добровольчий Український Корпус «Правий сектор».

Нехай Господь Бог оберігає наших воїнів та Україну, а ми завжди будемо їх підтримувати й докладемо усіх зусиль для того, щоб вони знали, що у них є надійний тил – добрий, щирий і миролюбний український народ.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

День відкритих дверей Стрийському ВПУ №35

У четвер, 27 квітня, у стінах Вищого професійного училища №35 м. Стрия відбувся День відкритих дверей.