Волейболісти Стрия – чемпіони Львівщини

Стрийські вболівальники волейболу вже звикли до перемог та призових місць вихованців Стрийської ДЮСШ, які тренуються під керівництвом тренера Миколи Столярського. Протягом місяця його підопічні взяли участь у чотирьох юнацьких різноманітних турнірах де здобули по два перших та других місця.

З 29 по 30 серпня у м. Луцьку проходив всеукраїнський юнацький турнір серед хлопчаків 2003 р.н. У цьогорічних змаганнях взяли участь шість команд, які за жеребом були розподілені на дві групи:

«А»: ДЮСШ (Луцьк), ДЮСШ (Стрий), КДЮСШ (Тернопіль).

«Б»: ДЮСШ (Житомир), ДЮСШ (Новоград-Волинський), ДЮСШ (Теребовля).

Команди, які посіли у своїх групах перше та друге місця напряму виходили у півфінал. У першій своїй грі юні стрийські волейболісти перемогли збірну ДЮСШ (Новоград-Волинський) – 2:0. У другій грі з тернопільськими волейболістами вирішальною стала третя партія, яку краще провели стрияни і здобули важку та вимучену перемогу – 2:1.

У півфіналі збірна ДЮСШ (Стрий) протистояла господарям змагань – збірній ДЮСШ (Луцьк). І тут все вирішилося у третій заключній партії, яку знову краще провели підопічні Миколи Столярського – 2:1. У іншому півфіналі юні тернопільські волейболісти перемогли своїх сусідів з Теребовлі – 2:1. Фінальна гра стала справжньою окрасою турніру.

У цьому фіналі реванш за поразку у груповому турнірі взяла збірна КДЮСШ (Тернопіль). Не дивлячись на рахунок – 0:3 на користь тернополян, боротьба у кожній з партій тривала за кожне залікове очко. І все ж друге місце збірної ДЮСШ (Стрий) є вагомим аргументом.

На цьому турнірі юні стрияни виступали у такому складі: Ростислав Кошіль (к), Дмитро Ващекін, Вадим Петрович, Назар Горбатий, Володимир Столярський, Віктор Лапін, Максим Кафльовський та Владислав Соколов.

Переможці та призери цього турніру отримали з рук організаторів кубки, медалі та грамоти. Слід відзначити, що по завершенні змагань наша команда мала можливість полюбуватися столицею Волині – Луцьком та надзвичайно красивим та старовинним замком Любарта.

Через тиждень потому дві наші збірні Стрийської ДЮСШ (директор Олексій Кухар) взяли участь у всеукраїнському юнацькому турнірі у двох вікових групах: 2001 р.н. та 2003 р.н. Хотів би зазначити, що стрийські юнаки, які виступали у віковій групі 2001 р.н. були молодшими за усіх учасників змагань. Наша команда складалася з волейболістів 2002-2003 р.н.

Крім того, збірна ДЮСШ (Стрий), яка виступала у віковій групі 2003 р.н. складалася з гравців 2004-2005 р.н. І хоч обидві наші команди були молодшими за своїх опонентів все ж вони показали відмінний результат. Збірна ДЮСШ (Стрий) стала переможцем у віковій групі 2001 р.н., показавши при цьому не по роках зрілий волейбол.

Усі свої матчі підопічні тренера Миколи Столярського провели на одному диханні і цілком заслужено стали тріумфаторами турніру, друге та третє місця відповідно посіли збірні ДЮСШ (Ужгород) та Закарпатської обласної ДЮСШ. Ось хто у складі стриян «кував» перемогу: Ростислав Кошіль (к), Олег Павлик, Ернест Яроцький, Богдан Ярошко, Олег Чекан, Олег Опришко, Назар Горбатий, Віктор Лапін. Крім того, юний стриянин Олег Павлик був визнаний найкращим пасуючим турніру.

У турнірі вікової групи 2003 р.н. наша команда поступилася лише у фіналі збірній Ужгородської ДЮСШ та посіла друге місце. Чільну трійку призерів замкнула збірна юнаків Червонограду. У складі юнаків збірної Стрия цієї вікової групи виступали: Дмитро Ващекін (к), Володимир Столярський, Вадим Петрович, Максим Кафльовський, Владислав Соколов, Владислав Максимович, Артем Двоскін. Крім того, юний стриянин Дмитро Ващекін був визнаний кращим нападаючим турніру. Переможці та призери цих турнірів були нагороджені: кубками, медалями, грамотами, а кращі по амплуа – сувенірними статуетками та дипломами.

А з 11 по 12 жовтня у спортзалі Червоноградської ДЮСШ відбувся чемпіонат Львівської області серед юнаків 2003 р.н. Крім господарів змагань за звання переможця турніру боротьбу вели збірні ДЮСШ: Жидачева, «Автомобіліст» (Львів), Стрия, Сокаля та Радехова. За жеребом команди були розподілені на дві групи. Команди, які перемогли у своїх групах напряму виходили у фінал.

Збірна ДЮСШ (Стрий) впевнено перемогла команди Жидачева (2:0) та Сокаля (2:0). У фіналі юним стрийським волейболістам протистояли господарі змагань – збірна Червонограду. І знову у цьому двобої вирішальною стала третя, заключна партія у якій вихованці Стрийської ДЮСШ були точнішими і перемогли – 1:2.

У матчі за третє місце збірна команда «Автомобіліст» (Львів) впевнено перемогли збірну Сокаля. Ось хто в складі стриян став чемпіоном Львівщини 2017 року: Ростислав Кошіль (к), Богдан Ярошко, Вадим Петрович, Віктор Лапін, Дмитро Ващекін, Назар Горбатий, Володимир Столярський, Максим Кафльовський, Владислав Соколов.

А нещодавно з 19 по 20 жовтня збірна Стрийської ДЮСШ (тренер Микола Столярський) прийняла участь у чемпіонаті Львівщини серед юнаків 2004 р.н. В цих змаганнях, які проходили у спортзалі Сокальської ДЮСШ прийняли участь 7 команд ДЮСШ, які за жеребом були розподілені на дві групи:

«А»: Сокаль-1, Жидачів, «Надія» (Львів), Сокаль-2;
«Б»: Червоноград, «Автомобіліст» (Львів), Стрий.

Команди, які посіли у своїх групах перші місця напряму виходили у фінал. У своїй групі підопічні Миколи Столярського з однаковим рахунком – 2:0 перемогли своїх опонентів з Червонограду та «Автомобіліст» (Львів). А у фіналі на юних стрийських волейболістів очікували господарі змагань – перша команда Сокаля.

Першу партію виграли господарі змагань. У другій партії перевага була на боці стриян – 1:1. А заключну третю партію краще відіграла збірна Стрийської ДЮСШ і цілком заслужено стала чемпіоном Львівщини, з чим ми їх і тренера Миколу Столярського вітаємо та бажаємо нових переможних спортивних вершин. Переможний склад збірної Стрия виглядає так: Дмитро Ващекін (к), Володимир Столярський, Владислав Соколов, Максим Кафльовський, Вадим Петрович, Владислав Максимович, Артем Двоскін, Володимир Тимчишин, Віталій Тимчишин, Владислав Пиць.

Вітаємо з цими успіхами тренера Стрийської ДЮСШ Миколу Столярського та його вихованців, які своїми перемогами довели, що Стрий по праву є флагманом юнацького волейболу не тільки на Львівщині, але і на теренах Західної України.

Попереду в підопічних Миколи Столярського нові старти та нові спортивні вершини. У середині листопада у Стрию та Трускавці відбудеться чемпіонат Львівщини серед дівчат. Згодом збірні Стрийської ДЮСШ юнаки та дівчата візьмуть участь у дитячо-юнацькій волейбольній лізі України (юнаки) та дитячо-юнацькій волейбольній лізі Львівщини (дівчата). Наші дівчата будуть вести боротьбу з однолітками Нового Роздолу, Дрогобича та «Автомобіліста» (Львів).

Мені дуже приємно, що наші молоді, але дуже амбітні тренери Стрийської ДЮСШ Микола Столярський та Христина Курилишин продовжують славні традиції стрийського волейболу, які свого часу заклали такі відомі далеко за межами Стрийщини та Львівщини тренери з волейболу, як Богдан Войтечко, Юрій Брунцвік та Дмитро Шнайдер. Наснаги вам та успіхів у спорті. Нехай щастить Вам у всьому!!!