Виставка «Новорічні композиції» — крок у казковий світ

У виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України» розгорнуто вже традиційну щорічну виставку-конкурс кращих робіт учнів шкіл м. Стрия «Новорічна композиція». Роботи представлені у номінаціях: віночок, стилізована ялинка, новорічна картина чи колаж, новорічний букет, новорічна композиція та сюжетна композиція.

Відділ освіти виконавчого комітету Стрийської міської ради визначив переможців міського етапу Всеукраїнського конкурсу. Далі вони змагатимуться в обласному конкурсі, що проходить у Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

До участі у конкурсі було подано близько 100 робіт з усіх навчальних закладів міста. Журі відзначає, що щороку рівень майстерності виконання зростає. Школярі вміло застосовують народні та сучасні традиції виготовлення новорічно-різдвяних композицій та атрибутів.

Виставка охоплює майже все різноманіття жанрів: вишивка, бісероплетіння, квілінг, пап’є-маше, вироби з природних матеріалів, фітодизайн, колаж, тощо. Цікаві та оригінальні роботи новорічної тематики виготовлені з природних та штучних матеріалів. Особливість цьогорічного конкурсу в тому, що він проходив у межах акції «Збережемо життя ялинці».

Методист Станції юних натуралістів Ліліана Опришко розповідає: «Впродовж багатьох років головним символом різдвяних та новорічних свят є ялинка. Вона створює затишок, чудово пахне і до того ж це джерело фітонцидів. Однак, якщо кожна українська сім’я забажає прикрасити помешкання живою ялинкою – доведеться зрубати близько 11 млн дерев.

А це недопустимо, адже карпатські ліси і без цього потерпають від браконьєрства. На сьогоднішній день це питання стало не тільки актуальним, але і болючим. Тому з метою привернення уваги жителів міста до проблеми збереження ялинок напередодні зимових свят, а також пошуку альтернативи живій ялинці Станція юних натуралістів провела акцію «Збережемо життя ялинці».

В рамках якої вихованці СЮН та учні ЗНЗ міста взяли участь у творчому конкурсі «Новорічна композиція», майстер-класах з виготовлення різдвяних атрибутів, а також провели агітаційну роботу серед населення міста».

Директор СЮН Оксана Кирилів продовжуючи думку додає: «Головна мета акції «Збережемо життя ялинці» – достукатись до стриян, щоб вони перестали купувати живі ялинки і ставити їх в оселі, адже за відсутності попиту зникає пропозиція. Є маса різних способів, як прикрасити помешкання до свят, тут все залежить від бажання та власної фантазії. А ідей є безліч – вибирай, переймай і твори!».

Хто з нас не мріє, хоч на хвилинку потрапити в казку?! Цьогорічна експозиція дитячих робіт «перенесе» вас у чарівний світ. Тільки-но переступивши поріг виставкової зали ви опинитесь у дивовижному царстві краси. Новорічні композиції учнів вражають своєю фантазією. Коли ви побачите схожі роботи в журналах, то здається, що їх можуть виготовити тільки професійні майстри-дизайнери, але насправді це не так – зробити новорічно-різдвяну композицію під силу й дітям. Це з успіхом довели стрийські школярі.

Завітайте на виставку і ви переконаєтеся, що ці роботи створюють неповторний настрій у передчутті чудесного, казкового Різдва.  Помилуйтеся рукотворною красою. Нехай новорічно-різдвяні свята принесуть радість і затишок у ваші домівки, подарують щастя, здоров’я та запас гарного настрою на увесь рік!

Наталія КАРПЕНКОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: