Благодійний фонд «Трускавчани» – будитель духовності

{mosimage}Благодійний фонд «Трускавчани», про діяльність якого наша газета писала неодноразово, в час Великодніх свят проводить чергову акцію, а також спільно із духовенством у ці урочисті, сповнені радістю дні, організовує дозвілля жителів і гостей Трускавця.

Нагадаємо, що основною метою діяльності фонду, як не одноразово зазначав його почесний голова Євген Юник, є спроба розбудити трускавчан від сну, допомогти скинути їм із себе товстий шар байдужості та повернутися до духовних і культурних витоків рідного краю.


У сьогоднішній нелегкий час це особливо потрібно робити нам усім, адже тільки духовність, традиції, культура допомогли українському народу не розгубитися у віках, не розчинитися в нахабному череві перманентних окупаційних, тоталітарних режимів…


Отож, будуймо храми, хай які б там вітри перемін не віяли надворі, а у Світле Свято Воскресіння Христового збираймося всі разом: і великі, і малі та, взявшись міцно за руки,  водімо на подвір’ї храмів гаївки та співаймо урочистих пісень!


Власне таким є задум наших сусідів, і над його втіленням вони активно працюють. Почесний голова фонду Євген Юник спільно із настоятелем храму УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці Трускавця о. Володимиром Боднарчуком організували збір коштів для розбудови цього храму. Акція має назву «Ваш камінець у розбудові храму Покрови Пресвятої Богородиці».


У понеділок в приміщенні готелю «Прем’єр» відбулася прес-конференція за участую Євгена Юника та о.Володимира Боднарчука, на якій доповідачі розкрили суть акції.


Упродовж Великодніх свят кожен бажаючий може внести свою лепту у розбудову храму, придбавши символічний камінець номіналом 20, 50, 100, 200, 500 або 1000 грн., на якому буде зазначене ім’я жертводавця чи  родини.


Імена жертводавців постійно згадуватимуться у молитвах на щонедільних Літургіях, а після завершенні акції встановлять  мармурову плиту, на якій викарбують імена та прізвища жертводавців. Як зазначив о. Володимир, ці кошти буде спрямовано для фінансування заміни покрівлі, а також для фасаду та оздоблень, зокрема вітражів та мозаїк.


Крім того,  в задумах настоятеля є ще й доволі оригінальна ідея – започаткувати на цвинтарі в Трускавці Хресну дорогу, на кожній стації якої  буде стояти галицька церква-мініатюра. Таку Хресну дорогу о. Володимир бачив у Франції і загорівся бажання відтворити це у Трускавці, щоб люди їхали сюди лікуватися не тільки фізично, але й духовно. 


Окрім збору пожертв для храму, Благодійний фонд «Трускавчани» долучився до відродження українських традицій. Парохи греко-католицьких церков Трускавця за підтримки Євгена Юника організовують Великодні гаївки за участю львівського гурту автентичного співу «Коралі».


На усіх присутніх чекає прекрасна нагода навчитись співати та водити гаївки, а також  вивчити нескладні для виконання, але надзвичайно цікаві в образно-емоційному плані, старовинні танці. Кожен отримає чудову можливість доторкнутись до живих традицій рідного краю, сповнитися творчою енергією та Божим благословенням.


Отець Володимир Бонднарчук розповів, що організатори гаївок прагнуть насамперед ознайомити дітей та молодь з Великодніми традиціями, поширювати їх серед громадськості, а також відроджувати українські традиції і автентичну культуру в цілому, показувати їх важливість.


Для всіх, хто відвідає гаївки, організатори обіцяють незабутнє свято із сюрпризом у вигляді писанки розміром 3,2 м., таємницю виготовлення якої о. Боднарчук не розголосив, лише признався, що на ній будуть і його малюнки.  
    
Віра ЧОПИК, газета «Твоя Фортуна», м.Дрогобич

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: