Благодійний аукціон проектів, як форма популяризації меценатства

25 травня у Підгорецькому маєтку відбулася непересічна подія – вперше на наших теренах пройшов Благодійний аукціон проектів та джазова вечірка, організована Фондом громад «Рідня». Щоб наш читач уявив собі атмосферу заходу, то згадайте телепередачу «Світське життя». Елегантно одягнені чоловіки та жінки, легка заворожуюча музика у виконанні «Львів-Джаз-Квартет» під керівництвом стриянина Андрія Дулиша, фуршетний стіл, неквапні розмови…

І ось ведучий,  режисер Дрогобицького молодіжного театру «Альтер» Андрій Юркевич після офіційного представлення гостей і благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа розпочав те, для чого зібралося близько 120 симпатиків креативних нововведень  знаного на Стрийщині та за її межами активного громадського діяча, одного із засновників КС «Вигода», Голови Наглядової ради фонду Рідня» Петра Маковського – презентацію проектів.

Команди п’яти проектів різного спрямування згідно жеребкування представляли на широкий загал власні ідеї, які потребують матеріальної допомоги небайдужих людей, які власне і зібралися у цей вечір.

Проект «А» – «Сільський молодіжний центр», с. Вовків, Перемишлянський р-н, організатор: парафіяльна громада храму свв. Петра і Павла. «Для молоді бажаємо запропонувати альтернативу негативному через живе спілкування та заняття спортом. Вже відремонтували власними силами приміщення. Бажаємо отримати спортінвентар для гри в теніс, стіл для гри в шахи та шашки. Хочемо проводити регулярні творчі гуртки, катехизацію в поєднанні з іграми, залучати дітей з малозабезпечених родин».

Проект «Б» – «Старість – на радість», с. Добряни, Стрийського р-ну, організатор: ініціативна група Народного дому. «Бажаємо зруйнувати стереотипи щодо людей похилого віку. Визнати їхню важливу роль у громаді. Хочемо створити належні умови для спілкування між ними та з нами. Будемо долати ізольованість старших людей через заохочення спеціалістів різних галузей на волонтерських засадах для проведення майстер-класів з користування комп’ютерами, психологічних консультацій, тілесного арт-тренінгу, юридичних консультацій».

Проект «В» – Центр раннього розвитку дитини, м. Сколе, організатор: парафіяльна громада храму Великомученика Пантелеймона. «Бажаємо допомагати дітям самостійно пізнавати світ навколо себе на засадах християнської моралі. Ні для кого не секрет, що перші згадування про дитячі аплікації, малюнки, творчі роботи залишаються одними з найяскравіших спогадів дитинства. Тут є важливим правильно спрямувати розвиток малюка, адже від своєчасного та кваліфікованого підходу залежить загальний розвиток дитини у майбутньому».

Проект «Г» – Павільйон для дітей з особливими потребами, смт Гніздичів, Жидачівський р-н, організатор: ініціативна група батьків дошкільного закладу «Колосок». «Бажаємо побудувати та облаштувати інноваційний корекційно-відновлювальний павільйон на відкритому повітрі, для усунення соціальної ізоляції дітей з особливими потребами та інтеграції їх у дитячий колектив садочка. Це дозволить займатися дітям спільно з батьками та творитиме спільноту люблячих людей. Хочемо, щоб павільйон став початком наступних педагогічних та соціальних кроків у садочку».

Проект «Ґ» – Благодійний фонд Стрийської школи №1, м. Стрий, організатор: ГО «Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини». «Бажаємо об’єднати зусилля випускників цієї школи для створення умов впровадження нових педагогічних технологій в навчальний процес сьогоднішніх школярів, допомогти виховати з них активних і свідомих громадян та сприяти розвитку здібностей сучасних школярів через застосування сучасних комунікацій».

Відтак, почалося найцікавіше – аукціон. Його правила вироблені ініціативною групою Фонду «Рідня», де в основу були покладені досвід проведення аукціонів громадських проектів в Польщі та у Вінниці. Мета – отримати ресурси для кращих проектних пропозицій ініціативних груп в залежності від уподобань учасників аукціону. Ліцитатор (ведучий аукціону) пропонував величину потенційних пожертв та покроково їхнє зростання. Усе було, як у кіно. Молоток ведучого відбивав кожну суму, ліцитатор нагадував основні тези проекту та навіть оголошував тихий аукціон, коли бажаючий міг не називаючи суми робити пожертви.

Кожен проект проходив через аукціон окремо. Гості отримали під час  реєстрації декілька Векселів, які використовували на аукціоні за власним бажанням. Заповнення іменного Векселю здійснювалося самим учасником, зокрема, вказувалася величина грошової пожертви, літера проекту, на який пожертва передається, та підпис. Якщо Вексель був не іменний, тоді окрім вказаного, ще заповнювалося поле із прізвищем та іменем учасника. Кожен заповнений Вексель переданий ліцитатору, вважався діючим, а величина пожертв Векселів одного власника додавалася для кожного проекту окремо.

Після музичної паузи було підбито підсумки аукціону. Проект «А» зібрав 8 150 грн., Проект «Б» – 10 550 грн., Проект «В» – 9 350 грн., Проект «Г» – 30 410 грн. та Проект  «Ґ» – 9 400 грн. Серед меценатів аукціону було відзначено тих, хто зробив найбільші пожертви – це Микола Кміть та Василь Калинів.

Петро Маковський зазначив, що це безперечно успіх, бо практично очікувані суми від аукціону було зібрано. Тепер упродовж двох тижнів усі, хто підписали Вексель мають його погасити, тобто перерахувати зазначені кошти на вибраний проект. «Подія, яка зібрала понад 120 учасників, мала високий рівень духовного піднесення, стала майданчиком для спілкування, доброчинства. Видається, що організаторам вдалося все, що запланували.

І навіть більше.  Цінності фонду громад «Рідня» – це довіра між людьми, об’єднання громади, творення сучасної історії, популяризація меценатства, спільна дія на результат і творення добра. І цей перший аукціон, який ми організували тільки підтвердив ці постулати. Разом ми сила. Думаю, що такі аукціони мають право на життя і, можливо, стануть традиційними. І не дарма саме джазова музика сьогодні супроводжувала нас. Хочемо разом зі Стрийською єпархією організувати ще й фестиваль джазу», – поділився сокровенним пан Петро.

Що ж, усе хороше має властивість завершуватися. Та вірю, що ця подія матиме продовження.

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: