Віче-реквієм в День пам’яті жертв Голодомору

25 листопада в День пам’яті жертв Голодомору  на території Стрийського меморіального комплексу «Борцям за волю України» відбулася панахида, яку відслужили десять священиків. Ведучою віче-реквієму була директор краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес.

Такі заходи завжди спонукають до переосмислення цінностей і не дають канути в лету темним сторінкам історії. Не має сумнівів, що Голодомор був організований штучно, з політичних та ідеологічних причин.

Отець Мирон Гринишин після спільної молитви провів історичну паралель з сьогоднішніми подіями в Україні. Кожне слово священнослужителя знаходило відгомін у серцях присутніх. Завідуюча меморіальним комплексом «Борцям за волю України» Діана Іванчук розповіла, що наукові працівники музею займаються пошуком спогадів очевидців, адже на теренах Стрийщини проживають чипроживали очевидці Голодомору.

У зібраних спогадах присутн ібагато деталей, які вказують на те, що голодомор був рукотворним актом радянської влади протии українців. Шукали інформацію в пресі того часу, щоб з’ясувати чи Західна Україна, що входила до складу Польщі, знала про голод в Радянській Україні.

Завдяки дописам в тогочасній місцевій газеті «Стрийська думка» дізналися, що в 1933 році в деяких селах Стрийського повіту відбувалися віча місцевих громад протии червонного терору в Україні, зачитувалися реферати на цю тему, але часто такіз устрічі закінчувалися розгоном польською поліцією. Також в Стрию був створений комітет допомоги наддніпрянцям – біженцям, що знаходилися у Калуші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: