Відкрито меморіальну дошку Леву Ребету

На фасаді Стрийської школі №7 відкрили та освятили меморіальну дошку Леву Ребету. На відкритті були представники місцевої влади, внуки Лева Ребета Тарас та Андріан, пластуни та мешканці Стрия.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки Леву Ребету, пам’ятника Степану Бандері та меморіальної дошки учаснику АТО Павлові Ковалю – всі вони закінчили гімназію, яка раніше розташовувалась у приміщенні теперішньої СЗШ №7. Окрім того, внукам Лева Ребета вручили Бронзовий Хрест за заслуги їхнього діда перед Україною. Меморіальну дошку встановили з ініціативи Пластового сеньйора Олеся Криськіва. Автор – Василь Каменщик.

Для довідки: Лев Ребет – український політичний діяч, публіцист, адвокат, один з лідерів ОУН. Народився 3 березня 1912 року в Стрию. З дитячих років відзначався релігійністю та відданістю українській національній ідеї. Брав участь у юнацькому русі пластунів. У 15-річному віці, навчаючись в українській гімназії в Стрию, став членом Української Військової Організації (УВО).

У 1929 р. вступив до лав ОУН, за що пізніше неодноразово сидів у польських тюрмах. Закінчив юридичний факультет Львівського університету. З 1945 року у Мюнхені очолював організацію ОУН. 12 жовтня 1957 року у Мюнхені Лев Ребет був убитий агентом КДБ Богданом Сташинським, який пізніше вбив і Степана Бандеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: