«Відчувати» –  сімейний проект двох творчих особистостей

   У виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України» відкрито експозицію з інтригуючою назвою «Відчувати». Це спільна виставка художниці Олени Березянської та дизайнера жіночого одягу бренду ІZOLINA – Ізоліни Франків. На відвідувачів чекає дивовижна квінтесенція жіночності, шарму, витончених ліній та різнобарв’я.

   Щоразу коли йдеш на відкриття чергової виставки, очікуєш чогось особливого, бо так набридає сіра буденщина і душа прагне хоч краплинку новизни. Знаючи особисто мисткинь я була впевнена, що на стриян очікує своєрідний «культурний шок». Цікаво було подивитися на сімейний проект мами і доньки, порівняти чи навпаки розібрати на молекули протилежність у сприйнятті краси і неповторності світу.

   Модератором презентації була Крістіна Проців, а по сумісництву донька і сестра авторів виставки. Тож відкриття  пройшло справді у родинному колі, затишно та чуттєво. Зворушливою була атмосфера, бо перші відвідувачі – це друзі, які з нетерпінням чекали такого  свята, милувалися кожною роботою і не шкодували заслужених компліментів.

  Представляючи винуватців свята Крістіна зазначила: «Ми створили певний діалог, в якому висловили те, що надихає:  люди, природа, архітектура, вишивка, орнаменти, музика… Це відчуття до навколишнього світу. Ідея проекту: закликати людей більше відчувати один одного, спілкуватись, довіряти, бути поруч наживо. Виходити в світ без ґаджетів зі справжніми емоціями, відчуттями, з рідними, близькими людьми. Згадаймо, що окрім віртуального світу є реальний і він чудовий».

  Традиційно привітала митців і відвідувачів виставки директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес. Вона додала весняної, ліричної нотки до настрою присутніх. «Дуже важливо, щоб у душі було ще більше сонця ніж на дворі. Й презентація такого родинного проекту мами і доньки, дизайнера одягу і художниці сприяє цьому. Ідея проекту є дуже важлива у наш час. До речі, цю виставку вже мали щастя бачити в Івано-Франківську та Миколаєві. І сьогодні – у рідному для мисткинь Стрию. Приємних всім вражень і пізнаваймо світ крізь призму творчого бачення красивих і талановитих стриянок», – наголосила пані Галина.

   Для мене особисто пані Ізоліна – це Коко Шанель, але зі своїм неповторним шармом і відчуттям моди, еталон жіночої елегантності й краси. Її донька Оленка здається взяла від матері найкращі гени й почуття стилю та любові до прекрасного.  У народі кажуть: «Яблуко від яблуні далеко не падає», тому й не дивно, що спорідненість душ, невидимих творчих струн між мамою і донькою втілилося у чудовий творчий тандем, де кожна з них доповнює одна одну і в жодному разі не копіює, а створює індивідуальні й креативні роботи, які не можуть не вражати.

   Оленка Березянська – художник-ідейник, акторка, викладач, учасниця багатьох проектів, включаючи благодійні, і організатор мистецьких перфомансів. Їй тридцять чотири роки. Проживає у м. Львові. З дитинства частенько разом з батька переїжджала, але місцем свого дому вважає Стрий. Художню освіту почала здобувати в Художньому професійно-технічному училищі м. Стрия, а потім у Львові, але диплом магістра художника-живописця здобула в Національному університеті ім. В. Стефаника в м. Івано-Франківськ. Учасниця багатьох спільних українських виставок та персональних проектів у Латвії і Литві, півфіналіст SNAC Ukraine-2012, одна із переможців конкурсу графічного дизайну Naked Street Fashion Award. Художниця, яка володіє музичними інструментами і захоплюється акторським мистецтвом. Її етнічні мотиви прослідковуються в ідеях сучасного становлення цілісної особистості. Жага до нових відкриттів, сюжети, що народжені з її захоплень: музика, подорожі, діти, улюблене місто знаходять своє продовження в роботах Оленки. Викладає образотворче мистецтво для дітвори студії «Навчабава» у м. Стрию. Перелік виставок її робіт чималий і їхня географія також вражає. Картини знаходяться в приватних колекціях України, Польщі, Болгарії, Литви, Латвії, Данії, Великобританії та США. У Стрию представила  картини, які відображають її бачення сучасного мистецтва, особисте сприйняття світу.

 Ізоліна Франків – дизайнер жіночого одягу, інженер-технолог легкої промисловості, мисткиня, викладач, засновниця бренду «ІZOLINA».  Ось уже 40 років у професії. Здобувала освіту у професійно-технічному швейному училищі та технікумі легкої промисловості в м. Ризі (Латвія), а відтак, закінчила трирічні курси Художньої Академії й Інститут управління також у  м. Рига. Має чималий досвід роботи – це і технолог з технічного обслуговування «Рігас Модес»; викладач училища №6 м. Рига; начальник технічного відділу побутового обслуговування, м. Юрмала (Латвія). З 1995 року – директор салону-ательє по пошиттю одягу «Ліна» у  м. Стрию. 3 2015 року  заснувала творчу майстерню «Ізоліна» у  м. Стрию. Й нині живе та працює у м. Стрию. Активна учасниця ГО «Університет Третього Віку. Стрий». Брала участь у багатьох виставках, зокрема, у м. Рига, м. Єлгава-Рига; м. Укмерге (Литва), м. Стрий, Івано-Франківськ, Миколаїв. Її бренд знають в Італії та Англії. На виставці «Відчувати» представила  моделі дизайнерського одягу.

Наталія КАРПЕНКОВА.  Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: